Den Země 

 

  Oslava Dne Země se v naší škole konala dne 19. 4. 2018. Žáci prvních ročníků se pustili do práce a zbavili celý areál školy nepořádku, který zůstal po zimě. V rámci programu zhlédli také film s ekologickou tématikou.

 

  Písemné přijímací zkoušky

 

  Ve dnech 12. dubna a 16. dubna 2018 probíhají také na naší škole celorepublikové jednotné přijímací zkoušky pro žáky, kteří se přihlásili ke studiu na čtyřleté maturitní obory Reprodukční grafik a Tiskař. Studenti vycházejících ročníků základních škol řešili testy z matematiky a českého jazyka. Jak byli v řešení jednotlivých úkolů úspěšní, se dozví, až na základě centrálního vyhodnocení výsledků.

 

  Písemné maturitní zkoušky

 

  Písemnou prací z českého jazyka a literatury byly ve středu 11. 4. 2018 zahájeny písemné maturitní zkoušky tříd 4. PD a 4. TG. Maturanti usedli do lavic zkušebních místností v 12:00 hodin. Zvolili si jedno ze šesti nabízených zadání, aby mohli následně vytvořit své slohové práce. Další písemné práce a didaktické testy budou probíhat 2. až 4. května 2018. 

 

  Návštěva Úřadu práce v Náchodě 

 

  Studenti maturitní třídy 4.TG navštívili dne 9. 4. Úřad práce v Náchodě. Byla pro ně připravena beseda, ve které se zamýšleli nad svým budoucím směřováním. Někteří půjdou dále studovat, jiní se chystají nastoupit do zaměstnání v ČR, ale jsou i tací, kteří chtějí vycestovat za prací do
zahraničí. Studenti byli informováni o tom, čím jim v naplnění těchto cílů může být nápomocný Úřad práce. 

 

  Zahájení praktické maturitní zkoušky oboru Grafický design

 

  Od 6. dubna 2018 začali studenti oboru Grafický design zpracovávat letošní téma jejich praktické maturitní práce. V rámci přípravy se maturanti dozvěděli, že celá jejich činnost bude tentokrát zaměřena na návrh komplexních propagačních prostředků pro jednu ze základních škol v Náchodě. To, jak si s daným tématem poradili, bude předmětem ústních prezentací před zkušební maturitní komisí, které budou následovat po jejich několikadenní samostatné práci v učebnách a ateliérech školy.

 

  Beseda – Život v závislosti 

 

  Dne 28.3.2018 na naši škole proběhla beseda s Romanem Povalou - Život v závislosti. Poutavého povídání plného osobních svědectví se zúčastnili studenti převážně 1.ročníků (1.PD, 1.AT, 1.K a 3.K).
Tváře studentů i jejich aktivní přístup během besedy, prozrazovaly osobní zaujetí tématem. Roman Povala prožil období v závislosti na drogách, kdy bojoval o svůj život. Povedlo se mu úspěšně projít tímto obdobím a v současné době žije v Rožnově pod Radhoštěm s rodinou a pomáhá svojí lektorskou činností v protidrogové prevenci na školách. 

 

  Festival Jeden svět 

 

  Dne 24. 3. 2018 jsme se s žákyněmi zúčastnili festivalu Jeden svět v Polici nad Metují, kde jsme návštěvníkům prezentovali tiskovou techniku sítotisk. 

 

  Fotografování pod vodou 

 

  Studenti 2. PD se dne 22. 3. 2018 účastnili exkurze focení v Novém Městě nad Metují. Studenti měli za úkol vyfotit fotografii pod vodou a nad vodou. Focení pod vodou se zadařilo a vzniklo několik moc hezkých fotek.

 

  Matematický Klokan 2018 

 

 Dne 16. 3. 2018 se 27 žáků naší školy zapojilo do soutěže Matematický klokan 2018. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

V kategorii JUNIOR se umístili: 
1. místo Jan Záliš 1. AT
2. místo Valerie Jiroutová 2. TG
3. místo Tereza Dušková 2. TG

V kategorii STUDENT se umístili:
1. místo Jakub Chlumský 3. G
2. místo Michaela Rýdlová 4. PD
3. místo Matouš Jirman 3. G

 

  Fotografování Velikonoc 

 

  Studenti zkráceného studia se dne 12. 3. 2018 účastnili focení v náchodské knihovně, kde probíhala velikonoční výstava našich studentů z oboru aranžér. Studenti měli vyfotit reportážní fotografii, celek výstavy, polocelek výstavy a detail produktu.

 

  Klauzurní práce 4.ročníku z předmětu Figurální kresba

 

  V pátek 9. března 2018 proběhly v ateliéru Domova mládeže klauzurní práce z figurální kresby 4. ročníku oboru Propagační design. Žáci měli za úkol nakreslit figuru podle živého modelu ve skutečné velikosti. Kritéria hodnocení byla: správné proporce modelu, jeho umístění do formátu, forma a technika kresby a úroveň celkového zvládnutí úkolu.

 

  Fotografování starých lázní v Náchodě

 

  Studenti zkráceného studia se dne 19. 2. 2018 účastnili exkurze focení v Náchodě u starých lázní. Měli zde vyfotit různé detaily zničených budov, reportážní fotografii a motiv lomu, který se nachází v blízkém okolí.

 

  Školní soutěž v anglickém jazyce

 

  Dne 29. 1. 2018 proběhla na škole soutěž v anglickém jazyce. Do soutěže se přihlásilo 15 žáků, kteří byli rozděleni do dvou kategorií podle jazykové úrovně. První část soutěže se skládala z poslechového testu a práce s textem. Ústní část se týkala rozhovoru na jedno ze čtyř daných témat. Na prvních místech se umístili Hubený Lukáš ze 2 PD za první kategorii a Kožená Markéta ze 3PD v kategorii druhé. Druhá místa obsadili Postlerová Anežka z 2 PD a Benešová Monika ze 3PD a třetí místa Reil Štěpán z 1PD a Sivák Nikolas ze 4TG. Všichni výherci obdrželi sladké odměny. Všem výhercům gratulujeme a děkujeme i ostatním soutěžícím za účast.

 

  Fotografování 1TGZ v Hradci Králové

 

  Studenti zkráceného studia 1. TGZ se dne 22. 1. 2018 zúčastnili fotografování architektury v Hradci Králové. Studenti měli vyfotografovat architekturu, odraz ve vodě, celek, polocelek a detail, volné téma v počtu 10 ks fotografií, kde byly prvky architektury. Následné fotografovalii moderní architektury, kde měli zachytit stavitelský styl s podobnou charakteristikou.

 

  Talentové přijímací zkoušky 

 

  Ve dnech 4. a 5. ledna 2018 proběhly na naší škole přijímací zkoušky do oboru Grafický design. Uchazeči skládali postupně zkoušky z českého jazyka, dále z všeobecného přehledu o výtvarné kultuře a talentovou zkoušku z kresby a malby.

 
 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí