2012

 

  Vánoční Praha

 

 Dne 18.12.12 se vydala třída 2.TG poznávat krásy našeho hlavního města.
Vánočně vyzdobená Praha předčila naše očekávání, jen ta trocha bílého sněhu ještě chyběla...
 

 

  Blanka Matragi v Praze

 

 Skupina aranžérek navštívila v Praze výstavu známe návrhářky Blanky Matrgi.
 

 

  Praha - Veletržní palác a Rudolfinum

 

 Studenti 4. PD navštívili 11. 12. 2012 stálou expozici moderního umění ve Veletržním paláci, kde zároveň probíhala i samostatná výstava Teodora Pištěka, Jiřího Koláře a Slovanské epopeje Alfonse Muchy. Studenti si navíc prohlédli výstavu současné britské malby Beyond Reality/British Painting Today v Galerii Rudolfinum.
 

 

  Volejbalový turnaj

 

  Dne 10. prosince 2012 se uskutečnil již tradiční volejbalový turnaj na Jiráskově gymnáziu v Náchodě. Soutěže se zúčastnilo osm družstev, která po rozlosování sehrála vzájemná utkání ve dvou skupinách. V těžké skupině náš tým obsadil bohužel poslední příčku. Skupinu s přehledem opanoval domácí tým Jiráskova gymnázia. Čekal nás poslední zápas o celkové sedmé místo s gymnáziem Broumov, ale bohužel i toto utkání, které bylo velice vyrovnané, náš tým nedotáhl do vítězného konce. Naši školu reprezentovali L. Seidlová, L. Bitnarová, Š. Cvejnová, M. Vernerová, K. Macháčková, R. Stolinová, K. Brožová, D. Zálišová, kterým tímto děkujeme za účast na turnaji a jejich bojovnost. Celkové prvenství získal domácí tým Jiráskova gymnázia – gratulujeme.  

 

 
 

  Čerti ve škole

 
 Ve čtvrtek 6.12.2012 se ve škole z ničeho nic objevil Mikuláš v doprovodu čertů a anděla. Hodní studenti byli odměněni, ti zlobiví museli skákat přes kouzelnou čertovskou metlu (aby z nich byli příští rok také ti hodní). Ti zlobiví byli nakonec - za příslib polepšení se - odměněni též. Dobrá zpráva pro všechny účastníky: do pekla si čerti nikoho neodnesli!

  Turnaj v sálové kopané

 

  Dne 4. prosince 2012 se náš tým dívek ve složení Vokalová , Morongová , Exnerová, Svobodová, Zelená, Šimůnková, Bašusová, Schmidtová a Pecenová zúčastnil turnaje v sálové kopané, jenž se konal v Malých Svatoňovicích. Konkurence byla opravdu silná a tak naše dívky „vybojovaly“ pouze celkovou čtvrtou pozici. Nutno podotknout, že ze čtyř družstev. Patří jim poděkování za účast a bojovnost, kterou na hřišti předvedly. me a budeme se snažit obhájit přední místa. Všem soutěžícím naší školy patří poděkování.  

 

 
 

  Výroba vánočních ozdob

 

 Skupina aranžérek z 3. ročníku navštívila dne 5.12.2012 výrobu vánočních ozdob ve Dvoře Králové nad Labem. V příjemné a milé atmosféře jsme prošly výrobními halami a seznámily se s celým postupem výroby vánočních ozdob. Prohlídkou jsme se příjemně naladily na nadcházející svátky.
 

 

  Dny otevřených dveří 2012

 

  V pátek 23.11. a v sobotu 24.11. otevřela škola dveře žákům základních škol i všem ostatním, kteří se zajímají o studium na naší škole. K dispozici byly všechny ateliéry, výtvarné dílny, studia a školní provozy . Novým uchazečům jsme také představili nové prostory jídelny, která se stala i galerií prací žáků. Celkem se přišlo podívat na 84 zájemců ze základních škol.

 

 

  AR JUNIOR

 

Ve dnech 21. - 22.11. 2012 se uskutečnilo na Výstavišti v Českých Budějovicích Mistrovství ČR " ARANŽÉR - JUNIOR 2012".
Naši žáci dosáhli v různých kategoriích výborných umístění.
Kategorie
       Kresba zátiší (květinové aranžmá) - 2. místo Kubečková Daniela
       Výkladní skříň ( masopust) - 3. místo Varechová Michaela
       Dárkové balení (balení krabice) - 2. místo Švarcová Michaela
       Počítačová grafika ( etiketa na energetický nápoj) - 4. místo Voborníková Veronika,
                                                                                           7. místo Lutay Hanna
       Špendlení na živý model (crazy móda) - 9. místo
       Maketa (propagace kraje) - 11. místo Šimková Karolína
Celkově se soutěže zúčastnilo 21 škol z České republiky.  

 

 

  Exkurze do tiskárny Resl na Kozinku

 
 Dne 22. 11. 2012 se grafici 3. TG sešli společně s paní učitelkou Prokopovou na náměstí v Hronově, z něhož se vydali na exkurzi do tiskárny Resl na Kozinku. V tiskárně nás mile uvítali a ochotně provedli celou tiskárnou. Mohli jsme zde vidět například skládací nožové stroje, trojřez nebo také snášecí stroje. Dále pak ofsetové čtyřbarvové tiskárny, řezací stroje. Exkurze byla velmi zajímavá
a naučná. Při odchodu jsme na rozloučenou dostali ukázku vazby V1 v podobě Českého jazyka pro základní školy.
 

 

  Vánoční výstava 2012

 

 Dne 25.11.2012 se naše škola zúčastnila vánočního jarmarku , který pořádalo město Hronov. Vystavovatelé zaplnili nejen Jiráskovo divadlo, ale i celé náměstí. Naše škola se prezentovala v Čapkově sále Jiráskova divadla vánočními dekoracemi, které zhotovili žáci oboru aranžér.
 

 

    Volejbalový turnaj

 

 Dne 23.11.2012, na Den otevřených dveří jsme uskutečnili již tradiční volejbalový turnaj.
Výsledky:
          1. 3.AT
          2. 3.PD
          3. 3.K
          4. 2.TG
 

 

    Regionální konference cestovního ruchu 2012

 

  Naše škola se zúčastnila konference cestovního ruchu regionu Broumovsko a Náchodsko. Nad konferencí převzal záštitu hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc. Naši žáci prezentovali ukázky svých prací.
ých vztahů mezi žáky ve třídě a splnění společného cíle – úspěšného maturitního studia 

 

 

  Piškvorky

 

Dne 5. listopadu 2012 pořádalo Jiráskovo gymnázium v Náchodě okresní kolo v PIŠKVORKÁCH.
Naše škola vyslala tři týmy hráčů z jednotlivých ročníků. Týmy Bibíci a Fixativ vypadly po prvním kole, ale tým Fičáci se probojovali do semifinále. Tam nám postup utekl o 2 body.
Z celkového počtu 18 týmů to dopadlo docela dobře.
Příští rok se na tuto soutěž lépe připravíme a budeme se snažit obhájit přední místa. Všem soutěžícím naší školy patří poděkování.  

 

 

  Turnaj v sálové kopané

 

 Dne 6. Listopadu 2012 se uskutečnil pravidelný turnaj v sálové kopané a to v Malých Svatoňovicích. Naší školu reprezentovali žáci: Urban, Nyklíček, Danihel, Ansorge, Pruša, Zemek a Hepnar. Po velice vyrovnaných a napínavých zápasech jsme bohužel obsadili až čtvrtou nepostupovou příčku. Turnaj opanoval tým Stavební školy Náchod.

 

 

  Intergraf Náchod

 

  Dne 7.11.2012 se třída 1.TG - tiskaři a část tříd 1.AT a 2.AT zůčastnila exkurze tiskárny Integraf v Náchodě.
Tiskárna je velmi dobře strojně vybavena, viděli jsme i instalaci nového tiskového stroje Heidelberg.
 

 

  Regionální konference cestovního ruchu 2012

 

 Dne 8. listopadu 2012 se v Čapkově sálu konala regionální konference cestovního ruchu "Kladské pomezí". Naše škola se zúčastnila konference cestovního ruchu prezentací ukázek prací našich žáků. Nad konferencí převzal záštitu hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc.
 

 

  Úřad práce Náchod

 

 Ve dnech 12. - 14.11. 2012 se uskutečnil v Náchodě na Úřadu práce " Týden vzdělávání dospělých v Královéhradeckém kraji". Naše škola se prezentovala výstavní expozicí, který byla doplněna ukázkou účesové tvorby, ukázkou tvorby žáků obor aranžérka a ukázky oboru propagační a grafický design.
 

 

  Exkurze do Regionálního muzea v Náchodě

 

  Dne 15. října 2012 proběhla v rámci výuky dějepisu exkurze třídy 1. PD do Regionálního muzea v Náchodě. Žáci se seznámili s expozicí, která zahrnuje dějiny regionu od pravěku po rok 2000. Jednotlivé exponáty i zajímavý odborný výklad průvodce žákům přiblížily každodenní život našich předků, významné historické osobnosti a události. Exkurze přispěla k poznání historických pramenů a regionální historie v kontextu s národními i evropskými dějinami.
 

 

  Bienále grafického designu Brno 2012

 
 Výjezdu na 25. ročník Bienále grafického designu Brno 2012 se zúčastnilo 60 studentů a opravdu bylo na co koukat. Jubilejní ročník byl zajímavý svou inovovanou koncepcí - byly zrušeny dosavadní výstavní kategorie, a tím bylo možno prezentovat i díla, která dříve spadala do oblasti "nezařaditelná" a na výstavu se vůbec nedostala. Tentokrát byly prezentovány ty nejzajímavější práce grafického designu vytvořené v uplynulých dvou letech.

 

  3. místo v soutěži Artis Pictus 2012

 

 Studenti naší školy získali třetí místo v hodnocení škol na celostátní soutěži škol Artis pictus s průměrnou známkou 2,81. První místo obsadila s průměrnou známkou 3,03 Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollara Praha a druhé místo si odnesli zástupci Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava s průměrnou známkou 2,85.

 

  Fotbalový turnaj

 

 Dne 24. října 2012 se v Náchodě konal fotbalový turnaj „Pohár J. Masopusta“. I naše škola byla mezi týmy, které o pohár bojovaly. Soutěž byla rozlosována do dvou skupin, ze kterých následně vzešel vítěz skupiny. Oba vítězné týmy skupin sehrály finálové utkání o celkové první a druhé pořadí. Náš tým se bohužel ve finále neukázal, ale zajistil si krásné druhé místo ve skupině a celkově zaujal čtvrtou pozici. O třetí pořadí nás připravilo méně vstřelených gólů než tým SPŠ Hronov. Na druhém místě v turnaji skončil tým SPŠ, SOŠ, SOU Nové Město nad Metují a první místo obsadil tým Obchodní akademie Náchod. Všem našim zúčastněným žákům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

  Exkurze do Regionálního muzea v Náchodě

 

  Dne 30. října 2012 proběhla v rámci výuky dějepisu exkurze třídy 1. TG do Regionálního muzea v Náchodě. Žáci se seznámili s expozicí, která zahrnuje dějiny regionu od pravěku po současnost. Jednotlivé exponáty i zajímavý odborný výklad průvodce žákům přiblížily každodenní život našich předků, významné historické osobnosti a události. Žáci se zajímali především o dějiny válečných konfliktů – třicetileté války, prusko-rakouské války v roce 1866 a 2. světové války. Exkurze přispěla k poznání historických pramenů a regionální historie v kontextu s národními i evropskými dějinami.
 

 

  Hasičský záchranný sbor

 

 V průběhu měsíce října 2012 se žáci prvních ročníků (1.TG, 1.PD, 1.AT, 1.K) účastnili přednášek, které se zaobíraly problematikou poskytování laické první pomoci. Přednášky byly pořádány v učebně Hasičského záchranného sboru ve Velkém Poříčí, kde byl žákům ukázán i chod stanice a profesionální vybavení.
 

 

    Poznávací a seznamovací kurz třídy 1. PD

 

  Ve dnech 22.-23. října 2012 proběhl v Jiráskově chatě na Dobrošově za nádherného slunečného počasí poznávací a seznamovací kurz třídy 1. PD. Po cestě autobusem a ubytování v chatě se žáci poprvé setkali se svými čtyřmi lektory z Pedagogického centra Biskupství královéhradeckého – Evou, Martinem, Michalem a Kateřinou, kteří jim po celou dobu pobytu zkušenou rukou pomáhali ve vzájemném seznamování, poznávání a komunikaci.

První aktivity probíhaly v klubovně, hodně času také spolužáci strávili při společných hrách pod podzimním sluncem v překrásně zbarvené přírodě. K dobré náladě přispívalo i velmi příjemné prostředí chaty a výborné stravování. Po večerní relaxaci přišel zlatý hřeb pobytu – noční hra v pevnosti Dobrošov. Ta měla sloužit především k sebepoznání všech účastníků, byla však i příležitostí k vzájemné pomoci. Tajemná a mystická atmosféra za svitu svíček na všechny silně zapůsobila.

Zážitky z předchozí noční hry byly východiskem diskuzí pro další den. To už bylo pro všechny snadné vzájemně spolupracovat při jakékoli činnosti. Také měli možnost zhodnotit uplynulé dva dny. Mnozí si přáli, aby pobyt trval ještě déle, což ovšem nebylo možné. Po posledních stiscích rukou s lektory žáky čekala cesta domů a vstřebávání mnoha nových zážitků se spolužáky. Pobyt nepochybně přispěl k vytvoření kvalitních vzájemných vztahů mezi žáky ve třídě a splnění společného cíle – úspěšného maturitního studia 

 

 

  Exkurze žáků třídy 1. PD do knihovny

 

  Dne 5. října 2012 proběhla exkurze třídy 1. PD do Městské knihovny Egona Hostovského v Hronově. Žáků se ujal ředitel knihovny Marek Dvorský, který je seznámil s knihovním fondem a se službami knihovny. Žáci měli možnost sami vyhledávat knihy v on-line katalogu i přímo na policích. Protože exkurze proběhla v rámci celostátní akce Týden knihoven, mohli se zároveň i přihlásit jako noví čtenáři. Pro výuku českého jazyka a literatury byla exkurze přínosem v tom, že žáci získali přehled o beletrii doporučené k mimoškolní četbě i přípravě na maturitní zkoušku.
 

 

  Designblok v Praze

 

 Dne 3. října 2012 se žáci z třídy 4PD zúčastnili mezinárodní designové přehlídky Designblok v Praze. V rámci přehlídky žáci shlédli výběr současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku.
 

 

  Praha - Designblok 2012 a Rudolfinum

 

 Třída 3. PD navštívila 4. 10. 2012 Šporkovský palác a Kafkův dům, kde se odehrávala každoroční přehlídka současného designu Designblok 2012. Studenti si navíc prohlédli výstavu Beyond Reality/British Painting Today v Galerii Rudolfinum.
 

 

  Adaptační kurz 1.Tg a 1.AT

  Adaptační kurz tříd 1.TG a 1.AT proběhl v rekreačním zařízení Kamenec v Orlických horách, celkem se zúčastnilo 47 žáků. Počasí nám příliš nepřálo, ale o to více času jsme všichni měli na sociální hry, které byly zaměřeny na poznání a stmelení kolektivu, poznání sebe sama a vytvoření pozitivních vztahů mezi studenty a pedagogy.

 

  Ročníková soutěž reprodukční grafik 2. TG

 

 V letošním roce bylo vyhlášeno téma Corporate identity (pro firmu pracující v polygrafii). Soutěže se zúčastnilo všech čtrnáct studentů. Porota se shodla na následujícím umístění.

     1. míso Nguyen Chu Dinh Thang
     2. místo Patricie Vokalová a Kristýna Martínková
     3. místo Marek Stojka
 

 

  Ročníková soutěž reprodukční grafik 3. TG

 

 Tento týden byla vyhodnocena soutěž třetích ročníku (návrh loga). Soutěže se zúčastnilo všech čtrnáct studentů. Porota se shodla na následujícím umístění. Bylo vyhlášeno i čestné uznání za propracovanost loga, a to Monice Renčínové.


     1. místo Hana Wilkeová
     2. místo Lenka Kašparová
     3. místo Nikola Řezáčová
 

 

  RECYKLOHRANÍ

 

 Také v tomto školním roce jsme se aktivně zapojili do recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. V jeho rámci jsme sebrali a odevzdali ke zpětnému odběru 197 kg baterií a 30 kg drobných elektrozařízení. Žáci 1. TG se zúčastnili plnění průběžného úkolu a zapojili jsme se do soutěže „Věnuj mobil“. Za tyto aktivity obdržela naše škola body, za které jsme následně získali čtyři gymnastické a jeden kopací míč. Budou využívány v hodinách tělesné výchovy.

 

 

  Soutěž výtvarných škol Artis Pictus – Náměstí Republiky v Praze

 

 Dne 24. 9. 2012 se naše škola zúčastnila soutěže výtvarných škol Artis Pictus, která se uskutečnila na náměstí Republiky v Praze. Studenti malovali na téma Souznění barev společně se známými osobnostmi umělecké scény. Díla budou vydražena a výtěžek věnován prostřednictvím Konta Bariéry na pomoc lidem se svalovou dystrofií. Malby budou od 1. 10. do 18. 10.vystaveny v Paláci Archa, Na Poříčí 26 v Praze. Studenti se zde mohli poměřit nejen se svými vrstevníky z různých škol z celé republiky, ale i se zavedenými umělci. Hlasovat může i veřejnost na adrese www.artispictus.cz .
Studenti rovněž navštívili Muzeum současného umění AMoYA, které se nachází v barokním paláci Colloredo-Mansfeld v Karlově ulici v Praze. V současné době zde probíhá výstava vysokých uměleckých škol z Čech a Slovenska nazvaná Souboj škol.
 

 

  Projekt Planeta Země 3000

 

 Dne 26. září se žáci 1.PD a 1.K zúčastnili v Jiráskově divadle v Hronově projekce populárně naučného programu s názvem Tajemný svět Ekvádoru a Galapág. Tato zajímavá multimediální projekce jim přiblížila krásy přírody a život obyvatel této oblasti a byla vhodným doplněním učiva ekologie.
 

 

  Zámecká galerie Náchod

 

 Dne 24. září 2012 žáci z tříd 2PD, 3PD, 4PD shlédli galerijní animaci na téma prací Jiřího Šindlera v Okresní zámecké galerii v Náchodě.
 

  Seznamovací kurz 1. K

 

 Ve dnech 17. až 18. září 2012 proběhl adaptační kurz třídy 1. K a to v krásném prostředí Janoviček u Broumova. Počasí nám skutečně přálo a tak jsme se do místa ubytování z vlakového nádraží v Olivětíně dostali společnou vycházkou (cca 3 km.). Čas při společných hrách a vzájemném seznamování rychle běžel a po naplnění cíle kurzu jsme se opět vydali na zpáteční cestu.
 

  Slavnostní předávání výučních listů 2012

 

 Dne 22.6.2012 proběhlo slavnostní předávání výučních listů a vysvědčení žákům tříd 3.AT a 3.KP ve společenském sále domova mládeže.

 

3. AT

 

3. KP

  Slavnostní předávání maturitního vysvědčení 2012

 

 Dne 8. června 2012 bylo žákům tříd 4. V a 4. TG, kteří úspěšně složili státní maturitní zkoušku, slavnostně ukončeno studium na naší škole. Za zvuků studenstské hymny Gaudeamus igitur žáci nastoupili před ředitele školy Mgr. Rudolfa Volhejna. Po úvodní řeči pana ředitele zahrál na akordeon žák třídy 2. TG, Jan Kašpar. Za asistence třídních učitelů předal ředitel školy studentům desky s maturitním vysvědčením a drobnou pozornost za vynikající studentské výkony. Poté se obě třídy rozloučily s ostatními studenty a učitelským sborem krátkou filmovou prezentací.
 

 

  Východočeský výtvarný salón

 

 Od 21. 6. 2012 do 1. 9. 2012 probíhala v Hradci Králové přehlídka tvorby výtvarníku z východočeského regionu, kterého se zúčastnila i vybraná studentka naší školy Veronika Dubnová (3. PD).
 

 

  MISS PANENKA 2012 s Českým rozhlasem Hradec Králové

 

 V tomto školním roce žákyně naší školy vyrobily celkem 20 panenek. Pro autorky připravil Český rozhlas Hradec Králové dne 1.6.2012 v Aldisu galapředstavení MISS PANENKA. Programem provázeli moderátoři Jana Házová a Mirek Vaňura. Jako hosté vystoupili zpěváci Madalena Joao, Jan Bendig, trio z muzikálu Děti ráje - Míša Nosková, Petr Poláček a Tomáš Lébl a taneční skupina T - Bass.
Během celého programu vládla příjemná a milá atmosféra a na závěr si všichni mohli zatančit se zpěváky na podiu.

 

 

  Exkurze do HRG v Litomyšli

 

  VÝLET NA STOLOVOU HORU OSTAŠ

 

 Třídy 2. TG, 3. TG a 1. RGZ 25. června absolvovaly výlet na horu Ostaš, která leží v CHKO Broumovsko. Vlakem jsme dojeli do stanice Dědov, odkud jsme vyrazili pěšky do skal. U vyhlídky "Kočičí hrad" jsme neodolali množství borůvek a pořádně se občerstvili. Pak nás čekala vyhlídková trasa do "Bludiště Ostaš", kde jsme si prohlédli skalní útvary v podobě Medvědů, Raněného sokola, Zrádce nebo Cikánky. Po zdolání náročné naučné stezky jsme snědli svačinu v chatové osadě "Pod Ostaší" a načerpali síly na cestu na vlakové nádraží v Teplicích nad Metují, kterou jsme završili závěrečným sprintem k přijíždějícímu vlaku.
 

 

  Adršpašské skály

 

 Dne 26. června vyrazili žáci třídy 2. AT za přírodními krásami našeho regionu – do Adršpašských skal. Cílem exkurze bylo prozkoumat co nejvíce skalních útvarů, vodopády, jezírka, nafotit mnoho zajímavých snímků a užít si spoustu legrace!
 

 

  Turistický výlet

 

 Dne 27. června se třída 2. AT zúčastnila exkurze do Hronova a jeho okolí. Na programu byly kromě turistiky sportovní hry, soutěže a ochutnávka místní zmrzliny.
 

 

  2TG v Orlických horách

 

 Ve dnech 26.6. - 28.6. 2012 pobývala třída 2.TG v Orlických horách. Školní výlet si užili se vším všudy . Prohlédli si zříceninu hradu Frymbuk na Novém Hrádku, v Olešnici je zaujal mechanický Utzův betlém, volný čas vyplnil sport, hry a nesmělo chybět ani opékání vuřtů. Rekreační zařízení Juráška bylo skvěle vybaveno a pochutnali jsme si na dobrém jídle.
 

  Krajinářský kurz

 

 Dne 4.6.2012 žáci druhého a třetího ročníku propagačního designu se zúčastnili krajinářského kurzu, který tento rok probíhal v Telči. Vzhledem k nepříznivému počasí žáci předvedli vynikající výkon.Využili veškeré možné materiály a výtvarné techniky ke ztvárnění architektury v Telči. Navštívili malebné město Slavonice, kde měli možnost podívat se do podzemních chodeb. Na krajinářském kurzu se jim moc líbilo a byli spokojeni. Jejich práce budou vystaveny po prázdninách na domově mládeže.
 

  Klauzury 2012

 

 Každý rok žáci skládají komisionální zkoušku, která má komplexně zhodnotit výsledky učiva na konci ročníku. V květnu letošního roku žáci II. ročníků skládali zkoušku předmětu písmo a žáci III. ročníku z předmětu navrhování.
Výsledky těchto prací jsou ke shlédnutí na výstavě v Hronově v Čapkově sále Jiráskova divadla.
 

  Exkurze do GVU Náchod

 

 Dne 14. června 2012 navštívili žáci třídy 3. PD výstavu Jana Samce, karlovarského malíře střední generace. Výstava představila retrospektivně jeho tvorbu od roku 1990 do současnosti. Jeho tvorba abstrahuje reálnou krajinu, která mu je inspirací. Žáci se tak seznámili s jiným pohledem na realitu a nekonvenčními způsoby práce s barvou jako hmotou.
 

 

  Školní výlet třídy 2. K

 

 V pondělí 4.6.2012 odpoledne jsme vyrazili autobusem do rekreačního zařízení Astra Dlouhé Rzy, kde jsme strávili příjemné dva dny plné her. V úterý nám sice pršelo, ale přesto jsme to zvládli a všichni se v pořádku vrátili.
 

 

  Návštěva městské knihovny v Náchodě

 

 Dne 2.06.2012 žáci druhého ročníku propagačního designu navštívili městskou knihovnu v Náchodě, kde probíhala výstava p. Samka. Žáci měli možnost osobně diskutovat s autorem a prohlednout vystavené obrazy.
 

 

  Návštěva výstavy – Čapkův sál Hronov

 

 Studenti z 2. a 3. ročníku oboru reprodukční grafik navštívili 5. června 2012 výstavu v Čapkově sále v Hronově. Zde si se zájmem prohlédli tvorbu svých spolužáků. Výstava byla inspirací pro jejich další práci.
 

 

  Kutná Hora

 

 Dne 7.června odjely 1.ročníky na exkurzi do Kutné Hory. V tomto historicky okouzlujícím městě studenti zhlédli Kostnici, Chrám sv. Barbory a podívali se i do dolů, kde měli možnost na vlasní kůži okusit, jak těžká a náročná byla práce havíře.
 

 

  Galerie v Broumově

 

 Aranžérky z 2. AT navštívily a prohlédly si výstavu obrazů v galerii v Broumově.

 

 

  Návštěva výstavy – Čapkův sál Hronov

 

 Poslední jarní den navštívila 1. TG výstavu Studentských prací v Hronově. Studenti zde mohli zhodnotit práci starších ročníků.
 

 

  Výstava v Hronově

 

 Studenti 1RGZ navštívili 5. června 2012 výstavu v Čapkově sále v Hronově. Výstava se nám líbila a byla inspirací pro další tvorbu.
 

 

  Ekologická exkurze

 

 Způsob života našich předků a jejich sounáležitost s přírodou objevili žáci 1. TG při exkurzi do vodního mlýna Dřevíček dne 1. 6. 2012. Prohlédli si funkční muzejní exponáty a vyslechli také poutavé vyprávění o historii mlýna a osudech mlynářů.
 

 

  Výstava prací žáků v Hronově 2012

 

 Vernisáží 31. 5. 2012 byla otevřena výstava prací žáků výtvarných oborů naší školy. Vystavují se klauzurní práce, maturitní práce, alternativní tvorba i práce v jednotlivých předmětech. Na zahájení zahrál dechový orchestr Základní umělecké školy v Hronově pod vedením pana Maiera.
 

 

  Festival Náchodská Prima sezóna

 

 V pátek 4. 5. 2012 byly vyhlášeny výsledky celostátní soutěže Náchodská Prima sezóna. 1. místo ve výtvarném oboru získala studentka naší školy Tereza Hloušková 4. V. Nominované na ceny ve výtvarném oboru byly i další studentky - Šárka Kultová 3. PD a Šárka Cvejnová 3. PD.
 

Diplom Tereza Hloušková
Šárka Cvejnová
Šárka Kultová Elen Pecenová
Bára Pleskotová
 

  Zlatý hřeben

 

 Dne 16.5. 2012 se zúčastnila naše žákyně Jana Ježková, vítězka celoškolské soutěže, celostátní kadeřnické soutěže " Zlatý hřeben " na výstavišti v Litoměřicích.
Kategorie extravagantní účes, téma temperamentní samba-karneval. Modelkou byla Kristýna Bašková 3. ročník obor kadeřnice. Dosáhla velmi dobrého umístění, když skončila na 6. místě s minimálním bodovým odstupem.

 

 

  Hronovská středoškolská laťka

 

 Dne 17. května 2012 se konal v Hronově tradiční závod ve skoku vysokém „Hronovská středoškolská laťka“, kterého se zúčastnila i naše škola a to hned se třemi borci – Filip Nádvorník, Vít Zemek a Jiří Seidl. Počasí závodu moc nepřálo, sluníčko vylezlo jen zřídka a teploty nebyly nikterak vysoké. Závodníci se museli pořádně rozehřát a šlo se na „laťku“. Základní výška byla 130 cm, ale ta nikomu nečinila potíže. Z našich atletů nejvýše doletěl Filip Nádvorník, který ze soutěže odstoupil na úctyhodné výšce 165 cm. Letošní maximum Hronovské laťky bylo 170 cm. Třem zúčastněným děkujeme za dobré sportovní výkony a vzornou reprezentaci školy.

 

 

  Soutěž dovednosti mladých grafiků

 

 Ve dnech 15–17. května 2012 se konala v Brně soutěž mladých grafiků. Letošního ročníku se zúčastnilo 10 škol (7 z Čech, 3 ze Slovenska). Soutěž probíhala ve třech kolech.
První kolo – domácí úkol (letos na téma „Zpravodaj RWE“).
První den v Brně soutěžící navrhovali a následně zpracovali plakát na téma „Žijeme Londýnem“.
Druhý den dopoledne vyráběli obal na DVD pro film Signál.
Po obědě zasedla odborná porota a soutěžící si prohledli moderně vybavenou brněnskou tiskárnu Didot.
Naší školu reprezentovali Martin Kopecký a Jan Ficbauer ze 3. TG, kteří získali velmi pěkné umístění ve všech kategoriích.


Umístění
3. místo – Zpravodaj RWE
3. místo – plakát „Žijeme Londýnem“
1. místo – DVD obal
2. místo – celkové umístění

 

 

  Praha

 

 V úterý 15.května odjeli naši studenti na kulturně-historickou exkurzi do Prahy. Zde navštívili Slavín, Vyšehrad a Břevnovský klášter. Ve večerních hodinách je čekalo divadelní představení v Národním divadle, kde zhlédli hru od J.Topola Konec masopustu. Zájezd se vydařil a už se těšíme na další, který se uskuteční v červnu.

 

 

  Mare CZ

 

 Dne 26.5.2012 se uskutečnila exkurze do Mare CZ, které se zúčastnila třída 1. RGZ. Studenti viděli stroje pro knihařské dokončení výroby.

 

 

  1TG - Návštěva výstavy v Náchodě

 

 Žáci 1. TG – reprodukční grafici navštívili 16. května Galerii U Mistra s palmou, kde probíhala výstava prací studentů naší školy. Po shlédnutí se přesunuli do Galerie výtvarného umění a navštívili výstavu abstraktních obrazů karlovarského malíře Jana Samce. Součástí této výstavy byla v kabinetu kresby projekce abstraktních pohyblivých obrazů studenta Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze Kryštofa Peška.
 

  Květinový den

 

 Dne 16.5.2012 vyrazili žáci 2.TG ve dvojicích prodávat žlutá kvítka v rámci Květinového dne na podporu kampaně proti rakovině. Prodali téměř 1000 kytiček a na sbírkový účet přibylo 20 501 Kč. Děkujeme

  Maturity 2012

 

 Po úspěšném složení praktické maturitní zkoušky následuje „svatý“ přípravný týden na ústní část maturitní zkoušky.
Ve dnech 21.–24. 5. 2012 probíhaly ústní zkoušky společné a profilové části oborů tiskař na polygrafických strojích a reprodukční grafik pro média. Ve dnech 28.–30. 5. 2012 se konaly ústní zkoušky společné a profilové části oborů propagační design a textilní výtvarnictví. Žáci dokazovali své znalosti z předmětů český jazyk, cizí jazyk (anglický nebo německý dle výběru), z odborných předmětů, a studenti výtvarných oborů ještě z dějin výtvarné kultury.
 

Třída 4. PV

Třída 4. TG

  Praktická maturitní zkouška 2012

 

 Ve dnech 2.–25. dubna 2012 probíhala praktická maturitní zkouška z odborných předmětů navrhování, aranžování a písma studijního oboru Propagační výtvarnictví – aranžování.
Tématem praktické maturitní zkoušky bylo navrhnout prezentační výstavní stánek, směrový poutač a vyrobit makety originálních propagačních prostředků, které by se používali k prezentaci SŠPTP Velké Poříčí.
Součástí prezentace vytvořených návrhů a makety výstavního stánku bylo také představení Portolia žáka, závěrečné ročníkové práce.
 

 

  Výstava studentských prací v Galerii u Mistra s palmou v Náchodě

 

 Ve čtvrtek dne 26. .4. 2012 byla vernisáží zahájena výstava prací žáků v Galerii U Mistra s Palmou v Náchodě. Na výstavě se může široká veřejnost seznámit s celoročními výsledky práce školy. Výstava bude otevřena do 24.5.2012.
 

 

  Školní kolo matematické soutěže

 

 Dne 13.4.2012 se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže pro maturitní a učební obory

Výsledky soutěže:
Maturitní obory:

1. Ficbauer Jan 3.TG
2. Volšanská Martina 3.TG
Boháč Ladislav 4.TG
Sobotková Kateřina 1.PD
Šimůnková Michaela 1.PD
Renčínová Monika 3.TG
3. Vokalová Patricie 2.TG

 
Učební obory:

1. Vacátko Ondřej 3.AT
Vágner Martin 3.KP
2. Kulhánková Adéla 3.KP
3. Etlík Štěpán 3.AT
Pich Jan 3.AT
Králíček Pavel 2.K
Škodová Lenka 2.K

 

 

  Nohejbalový turnaj

 

 Dne 19.4.2012 se konal tradiční nohejbalový turnaj v tělocvičně SŠPTP ve Velkém Poříčí, kterého se účastnila čtyři kvalitní družstva a to 2AT, 2TG holky, 3TG a družstvo „směs“ – tvořené členy z více tříd. Zejména je potřeba vyzvednout nebojácný výkon tří odvážných dívek (Bára Exnerová, Patricie Vokalová, Michaela Morongová) soutěžící za třídu 2TG, které po vzájemných utkáních ukončily turnaj na čtvrtém místě, třetí se umístil tým 2AT (Danihel, Beranová, Boldi), druhé příčky dosáhl tým „směs“ (Průša, Svoboda) a vítězství patřilo týmu 3TG (Ansorge, Urban). Všem zúčastněným děkuji za krásný sportovní zážitek.
 

 

  MISS PANENKA 2012 s Českým rozhlasem Hradec Králové

 

 Již po sedmé se naše škola účastní soutěžě o nejkrásnější panenku. V tomto roce bylo na naší škole zhotoveno 20 panenek a ve školním kole zvítězila panenka SOFIA od Terezy Schmidtové ze třídy 1. PD. Druhé místo získala panenka ONDŘEJKA zhotovená Vendulou Jahodovou z 1.AT a třetí místo obsadila panenka ŠMOULINKA od Karolíny Chytré z 1.AT. Vítězkám blahopřejeme, panence Sofii budeme držet 1. června v Aldisu pěsti, aby získala celkové prvenství, a velký dík patří všem autorkám panenek, které tímto pomohly dobré věci.

 

 

  Galerie výtvarného umění v Náchodě

 

 Ve středu 4. 4. 2012 navštívili studenti 3. PD (propagační design) GVUN Náchod. Byla pro ně připravena přednáška Mgr. Vlastimila Tokoše " Estetické cítění krajinomalby od renesance do druhé poloviny 19. století " a dále komentované prohlídky výstav krajinomalby 19.století "Mařákovci z náchodských sbírek" a v kabinetu kresby, grafiky a fotografie výstavy současné autorky Alice Nikitinové z cyklu Umělci do 40 let. Studenti si ověřili a doplnili poznatky z teoretické výuky Dějin výtvarné kultury.
 

 

  Galerie výtvarného umění v Náchodě

 

 Dne 30.3. a 20.4. 2012 žákyně 1. a 3. ročníku obor aranžérka navštívily Galerii výtvarného umění v Náchodě " Mařákovci z náchodských sbírek ".
 

 

  Návštěva Úřadu práce v Náchodě

 

 Vycházející ročníky 3. KP a 3. AT navštívily 12. 4. Úřad práce v Náchodě. Budoucí absolventi zde získali užitečné informace týkající se možnosti pracovního uplatnění v našem regionu, celé ČR, ale i v zahraničí. Byli seznámeni s programy, které úřad nabízí absolventům škol, a které mají usnadnit jejich vstup na pracovní trh.
 

 

  Radio Magic a galerie v Hradci Králové

 

 Studenti 3.ročníku oboru propagační design uskutečnili dne 11.4.2012 exkurzi do Hitrádia Magic v Hradci Králové. Měli možnost nahlédnout jak do míst, kde se vysílání rádia připravuje, tak i přímo do vysílacího studia a nakonec do speciálního studia na tvorbu reklamního vysílání.
 Po ukončení navštívili Galerii moderního umění, kde shlédli výstavu obrazů, kreseb, grafických listů a plastik členů Skupiny 42. A na samotný závěr si prohlédli i díla současných výtvarníků v nedaleké Galerii Rondo.
 

 

  Exkurze do vodní elektrárny "Hučák"

 

 Secesní stavbu vodní elektrárny "Hučák" v Hradci Králové navštívili dne 25. dubna studenti 1. PD. Prohlédli si zde funkční historické zařízení elektrárny staré bezmála 100 let a také expozici Obnovitelné zdroje energie.
 

 

  Exkurze do Intergrafu

 

  Dne 27.4.12 se uskutečnila exkurze do Integrafu, které se zúčastnily třídy 3.TG a 1.RGZ
Studenti viděli DTP pracoviště, tiskárnu pro certifikovaný nátisk, osvit tiskové formy na CtP, ofsetový tiskový stroj Heidelberg, stroje pro následné zpracování jako řezání, skládání, laminaci, výsek, linku V1 a V2, ruční knihárnu a nakonec sklad materiálu, to vše s odborným a výkladem.

  Přijímací zkoušky 2012

 

 Ukázka z přijímacích zkoušek uchazečů o obor Reprodukční grafik.
 

  Den Země

 

 Studenti prvních ročníků navlékli v pátek 20. 4. pracovní oděv a vybaveni košťaty, hráběmi a lopatami vyrazili uklízet okolí školy. Součásti oslavy dne Země bylo také promítání filmu „Den poté“, který přibližuje problematiku globálního oteplování.
 

  Matematický klokan

 

 Dne 16.3.2012 se v naší škole uskutečnila soutěž Matematický klokan

Výsledky dle kategorií:

Student Junior
1. Schwertner Miloš 1. Králíček Pavel
2. Vacátko Ondřej 2. Čápová Nikola
3. Boháč Ladislav 3. Seidl Jiří

 

 

  Velikonoční trhy uměleckých řemesel

 

 V neděli dne 25.3. 2012 se tradičně uskutečnily na hronovském náměstí a Čapkově sálu velikonoční trhy uměleckých řemesel. Naše škola zde měla instalovánu prodejní výstavní expozici, kterou připravili žáci oboru interiérový a propagační design (aranžér)/. Výrobky našich žáků byli prodány v hodnotě 8,5 tis. Za týden se podobná akce koná ve společenském sálu v Obecním domě ve Velkém Poříčí.
 

 

  Velikonoční výstava

 

 V soboru dne 31.3. 2012 se uskutečnila v Obecním domě ve Velkém Poříčí prodejní velikonoční výstava.
Tradičně zde měla expozici naše škola. Výrobky našich žáků byly prodány v hodnotě
4 500,- Kč.
 

 

  Volejbalový turnaj

 

 Dne 14. března 2012 se v Náchodě na gymnáziu pořádal volejbalový turnaj dívek. Ani naše škola si tuto akci nenechala ujít a do soutěže postavila tým dívek ve složení: Vlasta Bušková, Kateřina Činčerová, Pavla Dušková, Lucie Seidlová, Šárka Cvejnová, Lucie Bitnarová a Martina Vernerová. Konkurence na tomto turnaji byla obrovská a bylo vidět, že herní úroveň tohoto sportu rok od roku roste. Naše družstvo dívek statečně bojovalo a po nelítostných utkáních ve skupině a následně mezi skupinami ukončilo putování turnajem na krásném šestém místě . Turnaj opanoval tým Obchodní akademie Náchod, druhý skončil tým Gymnázia Jaroměř a třetí místo obsadil domácí tým Gymnázia Náchod „A“.

 

 

  Řečnická soutěž

 

 Dne 29.března proběhla na naší škole řečnická soutěž. Na 3.místě se umístila Denisa Kratochvílová z 3.PD, která si vybrala téma " V čem vidím smysl svého života". Druhé místo obsadil Vojta Dolana ze třídy 1.PD. Na zlato dosáhla Lucie Vojkůvková ze třídy 2.PD. Poslední dva soutěžící předvedli perfektní řečnický výkon na téma "S kým bych se chtěl/a/ setkat".

 

 

  Praha - Veletržní palác - stálá expozice, ČVUT - Figurama 2012,
                    Městská knihovna - Krištof Kintera

 

 V úterý 13. 3. 2012 navštívila 4. V (Propagační a Textilní výtvarnictví) výstavy v Praze. Ve Veletržním paláci shlédli studenti stálou expozici světových a českých umělců 20. a 21. století, na ČVUT mezinárodní přehlídku figurální tvorby vysokých uměleckých škol Figurama 2012 a v Městské knihovně výstavu Krištofa Kintery. Studenti si doplnili své znalosti z Dějin výtvarné kultury a porovnali své výsledky z předmětu Figurální kresba s výsledky studentů vysokých škol.
 

 

  Mezinárodní jazykový a vzdělávací veletrh LINGUA SHOW

 

 Dne 16. března 2012 se na Výstavišti Praha – Holešovice konal mezinárodní veletrh LINGUA SHOW, kterého se zúčastnili vybraní studenti naší školy. Bohatý program obsahoval jazykové semináře, ukázkové minilekce, workshopy, přednášky pro studenty i učitele, informace o výměnných pobytech a stážích v zahraničí. Studenti tak získali přínosné informace o možnostech studia a práce v zahraničí a měli možnost otestovat si své jazykové znalosti v ON-LINE testovacím centru Channel Crossings. Have fun with English! Viel Spaß mit Deutsch!
 

 

  Veletrh Praha

 

 Dne 22.3.2012 se třídy 2.TG, 3.TG, 4.TG, 1.RGZ zúčastnily veletrhu Reklama a Polygraf. Studenti měli možnost se seznámit s nejmodernějšími tiskovými technologiemi pro prepress a trendy ve vývoji polygrafického, obalového a papírenského průmyslu, výroby a použití dalších (mnohdy netradičních) médií pro potisk i postpress.
 

 

  Galerie výtvarného umění v Náchodě

 

 V pátek 23. 3. 2012 navštívili studenti 2. PD (propagační design) GVUN Náchod. Byla pro ně připravena přednáška Mgr. Vlastimila Tokoše " Antické umění", komentovaná prohlídka výstavy krajinomalby 19.století "Mařákovci z náchodských sbírek" a v kabinetu kresby, grafiky a fotografie shlédli výstavu současné autorky Alice Nikitinové z cyklu Umělci do 40 let.
 

  Petice

 

Petice proti průzkumu a těžbě břidlicových plynů na Broumovsku a Trutnovsku


 Studenti třídy 1. PD Vojtěch Dolana, Simona Kinlová a Anna Duchatschová zorganizovali v naší škole informační a podpisovou akci, při které nejen sbírali podpisy pod petici, ale také trpělivě vysvětlovali svým spolužákům celou problematiku. Svůj podpis nakonec připojilo téměř 170 žáků a učitelů naší školy.
 

  Lyžařský výcvik 19. - 24.2. na chatě Hanapetr v Krkonoších

 

 I v letošním roce, přes počáteční problémy, se studenti vydali na lyžák. Vyjížděli jsme v neděli za deštivého počasí a v dešti jsme se vraceli domů. Ale sněhu jsme měli snad nejvíce za všechny roky a slunce nám také svítilo.
Opět jsme soutěžili v týmech, a to jak na lyžích, ve sněhu, tak i na chatě. V úterý odpoledne jsme se vydali na pěší výlet, ve čtvrtek jsme měli závody a večer již tradiční karneval a vyhlašování vítězů. Doufáme, že se na kurzu všem líbilo a dobře se bavili.
 


Výsledky soutěží:

Soutěž týmů
     1. Buřtíci
     2. Bambáni
     3. Castro team

 


Slalom lyže
     1. Mráz Daniel                         1. Sobotková Katka
     2. Kašpar Jan                          2. Vernerová Martina
     3. Nádvorník Filip                    3. Kozáková Karolína

 


Slalom snowboard
     1. Průša Libor                         1. Exnerová Bára
     2. Plachý Ondřej                     2. Pecenová Elena
     3. Nádvorník Filip                    3. Štěpánová Anna

 


Běžky
      1. Průša Libor                        1. Exnerová Bára

 


Noční běh
      1. Kábrt Tomáš                       1. Lichá Lenka
 

 

  Kadeřnická soutěž 2012

 

 V pátek 24.2. 2012 se uskutečnila ve společenském sálu v Obecním domě ve Velkém Poříčí kadeřnická soutěž 3. ročníku obor kadeřník ze SŠPTP Velké Poříčí.
Téma - " FANTAZIE ". Soutěže se zúčastnilo 21 žáků.
Umístění - 1. místo Ježková Jana
                 2. místo Ulrychová Markéta
                 3. místo Hánová Lucie
Prvních pět soutěžících obdrželo hodnotné věcné ceny. Vítězka soutěže bude reprezentovat školu na celostátní soutěži.
Poděkování patří sponzorům a starostovi ing. Královi, který umožnil uspořádat soutěž ve velmi pěkném prostředí Obecního domu ve Velkém Poříčí.

 

  Video z kadeřnické soutěže. Pro spuštění videa vložte heslo ssptpsoutez2012

 

 

  Praha

 

 Dne 14.02.2012 jsme navštívili s žáky 2. a 3. ročníku propagačního designu a reprodukčnich grafiků výstavu Davida Lachapelle, zároveň jsme si prohlédli klauzurní práce VŠUP. Inspirací nám byly obě návštěvy.
 

 

 Žáci třídy 3.TG a 1.RGZ navštívili výstavu fotografií "Tak pravil LaChapelle" a  Národní technické muzeum, expozici "Historie tiskařství".

  Přednáška akademického malíře Vladimíra Rocmana

 

 V pondělí 6. 2. 2012 přivítala naše škola akademického malíře Vladimíra Rocmana, který v současné době žije a pracuje v Novém Městě nad Metují. Přiblížil studentům propagačního designu práci ilustrátora, grafika, malíře, propagačního výtvarníka a pedagoga.
 

  Talentové přijímací zkoušky 2012

 

 Dne 5. 1. 2012 vykonali uchazeči přihlášeni do prvého termínu přijímací zkoušku. Výsledky budou zveřejněny 11. 1. , tj. po vyhodnocení druhého termínu prvního kola přijímacích zkoušek.
 

  Turnaje v sálové kopané

 

 V Novém Městě nad Metují se konal turnaj v sálové kopané „dívek“, kterého se účastnil i tým naší školy SŠPTP Velké Poříčí a to ve složení Vokalová, Morongová, Svobodová, Zelená, Jahelková. Bohužel více dívek se turnaje nezúčastnilo a to i po předchozím přislíbení účasti, ale družstvo dívek předvedlo, že i v tomto počtu lze obstojně hrát. Dívky se umístily na krásném třetím místě za což jim patří velký dík. Pouze podotýkám, že turnaje se účastnil pořádající tým Nového Města nad Metují, gymnázia Dobrušky a náš tým. V tomto turnaji je třeba vyzvednout družstvo Dobrušky, které celkově zvítězilo a postoupilo tak do dalších vyřazovacích bojů.
 

 V Malých Svatoňovicích se konal turnaj v sálové kopané „chlapci“, kterého se účastnila čtyři kvalitní družstva. Naše družstvo SŠPTP Velké Poříčí, přes nezdary v prvních utkáních, defilovalo v souboji s oddílem VOŠ a SPŠ stavební Náchod, které jsme v nervy drásajícím utkání porazili těsným výsledkem 3 : 2 a tímto si naši chlapci vybojovali konečné třetí místo. Poděkování patří všem zúčastněným za vzorné reprezentování naší školy a za disciplinované chování. Turnaj celkově opanovalo pořadatelské družstvo SOŠ OOM Malé Svatoňovice, které nezaváhalo ani v jednom utkání a postoupilo do dalších vyřazovacích kol. Na druhém místě se umístilo družstvo SŠis Dvůr nad Labem a čtvrtí VOŠ a SPŠ stavební Náchod.
 

 

  Soutěž Region 2012 – Plzeň

 

 Dne 27. 1. 2012 se naše škola zúčastnila 16. ročníku celostátní soutěže uměleckých škol Region 2012 v Plzni. V soutěži kresba podle modelu získala naše studentka Anežka Chvojková (třetí ročník propagační dfesign) 3. místo a v soutěži tvorba plakátu získala dvojice Bára Pleskotová a Alžběta Prouzová (čtvrtý ročník propagační design) rovněž 3. místo.

 

 

  Soutěž v anglické konverzaci

 

 Dne 27. ledna 2012 se na naší škole konalo školní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěže se zúčastnilo 17 studentů z 1. – 3. ročníků. Studenti prokázali své dovednosti nejen v konverzaci, ale také v poslechovém testu.

Výsledky soutěže:
Kategorie: 1. ročníky

1. místo – Iva Bašusová (třída 1. PD)
2. místo – Kateřina Sobotková (třída 1. PD)
3. místo – Klára Teichmanová (třída 1. TG)

 

Kategorie: 2. - 3. ročníky
1. místo – Filip Nádvorník (třída 2. PD)

2. místo – Ivo Čáslavský (třída 3. TG)

3. místo – Šárka Cvejnová (třída 3. PD)

Všem soutěžícím děkujeme za účast a těm nejúspěšnějším gratulujeme!

 

 

  Soutěž „Věnuj mobil“

 

V rámci projektu Recyklohraní proběhla v naší škole soutěž „Věnuj mobil“. První místo v soutěži obsadila Andrea Holeščáková z 1.TG, která odevzdala 37 mobilních telefonů, druhé místo Tereza Šardová ze 3.PD s 21 mobily a třetí místo patří Kláře Teichmannové z 1.TG se 14 mobily. Vítězky soutěže obdržely USB disky. Celkem bylo v naší škole sebráno 117 mobilních telefonů. Funkční telefony budou předány dětem v dětských domovech a nefunkční půjdou na recyklaci.

 

 

 

  Galerie výtvarného umění v Náchodě - výtvarná soutěž
       "Naše Galerie"

 

 V Galerii výtvarného umění v Náchodě byla v pátek 20. ledna zahájena výstava výtvarných prací 6. ročníku výtvarné soutěže "Naše Galerie". V průběhu vernisáže proběhlo předání cen vítězům. Čestné uznání v kategorii malba dostala studentka naší školy Veronika Dubnová (3. PD) a na prvním místě v oboru grafika se umístila studentka naší školy Alžběta Prouzová (4. V), která se stala i absolutním vítězem celé soutěže.

 

 

  Soutěž návrh logotypu SŠPTP Velké Poříčí

 

 V prosinci 2011 a lednu 2012 proběhla na naší škole soutěž o návrh nového logotypu SŠPTP.
Do soutěže bylo odevzdáno 67 soutěžních návrhů, které různou mírou splňovaly základní požadavky na logotyp, jako je originalita, zapamatovatelnost, dobrá čitelnost, jednoznačnost či bezproblémová tisknutelnost. Logotypy hodnotila devítičlenná komise složená z učitelů
oboru GD a RG..

Umístění:
1. místo Denisa Karenová, 3. PD
2. místo Martin Kopecký, 3. TG
3. místo Lenka Kašparová, 3. TG
4. místo Barbora Pleskotová, 4. PV
5. místo Nikola Řezáčová, 3. TG
             Anežka Chvojková, 3. PD
             Zuzana Hovorková, 3. PD
6. místo Markéta Křečková, 4. PV
7. místo Martina Stránská, 4. PV
8. místo Hana Wilkeová, 3. TG
             Hanna Lutay, 3. PD
9. místo Nikola Svitalská, 4. P
             Tereza Hloušková, 4. PV

Závěrem:
Po vyhodnocení soutěže se odborná komise dohodla, že Střední škola propagační tvorby
a polygrafie Velké Poříčí bude nadále používat současné log
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí