2013

 

  Vánoční setkání

 

  Vždy koncem roku nastává čas bilancování a hodnocení. V naší škole se tohoto úkolu ujal p. ředitel Rudolf Volhejn, který na vánočním setkání se žáky dne 19. 12. shrnul události uplynulého roku. Zazněly také informace o budoucích plánech rozvoje naší školy. Po této oficiální části začal program, který připravily jednotlivé třídy. Milým překvapením byla módní přehlídka, s kterou přijeli absolventi naší školy Martin Havlíček a Markéta Matoušová. Celá akce se nesla v příjemné předvánoční pohodě.

 

  Školní kolo olympiády v českém jazyce 

 

  Dne 18. prosince 2013 proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků školního kola olympiády v českém jazyce. Diplom a drobný dárek obdržely z rukou ředitele školy tyto nejúspěšnější žákyně: 3. místo Marie Metelková 1. PD, 2. místo Andrea Holeščáková 3. TG, 1. místo Jesika Štantejská 3. PD, která bude školu reprezentovat v okresním kole.

 

 

  Mikulášská družina ve škole 

 

  Dne 5. 12.2013 se v naší škole objevil Mikuláš s čerty a anděly. Studenti byli odměněni bonbóny a ovocem, když přeskočily přes metlu. Žádný student nakonec nebyl odnesen do pekla.

 

 

  Den plný poezie 

 

  Středa 4. prosince 2013 byla pro žáky maturitních oborů ve znamení poezie. Tento den proběhl v rámci výuky českého jazyka a literatury cyklus tří recitačních pořadů pro žáky 2., 3. a 4. ročníků pod názvem Balada v poezii, Prokletí básníci a Jaroslav Seifert v podání zkušeného recitátora Jaroslava Brendla. Ten svoje vystoupení, složená z básnických skvostů české i světové poezie, zpestřil vědomostními minitesty, ve kterých za znalosti žáky a především žákyně odměňoval krásnou růží. Dotek něhy s krásou slova měl v předvánočním období u posluchačů značný ohlas.

 

 

  Přednáška o historii tábora Gross-Rosen 

 

  Dne 3. 12. 2013 se uskutečnila pro žáky třídy 4. PD v rámci projektu „Gross-Rosen – Historie, která se nás týká“ přednáška odborného garanta projektu PhDr. Václava Sádla na téma historie tábora Gross-Rosen. Přednášky se rovněž zúčastnili pedagogové školy, kteří budou vedoucími a konzultanty tohoto projektu, a početná delegace členů okresního výboru Svazu bojovníků za svobodu, který je partnerem projektu. Při přednášce se pozorní posluchači seznámili s historií vzniku koncentračních táborů a především s konkrétními podmínkami vzniku a činnosti pracovního tábora Gross-Rosen. Velmi působivá přednáška byla zakončena aktuálním apelem na mladou generaci: Lidé, nezapomínejte!


 

  Mistroství ČR oboru aranžér 

 

  Ve dnech 21. - 22.11. 2013 se uskutečnilo na Výstavišti v Českých Budějovicích mistrovství ČR žáků oboru aranžér.
Soutěže se zúčatnilo 21 škol. Povinná kategorie pro každou školu byla výkladní skříň. Naši žáci v různých kategoriích se dokázali ve velké konkurenci výrazně prosadit.

Kategorie - Dárkové balení, téma " Balení láhve 2ks " - 1. místo Burešová K. / velký bodový náskok před druhým místem /

Kategorie - Kresba zátiší, téma " Technický model-loď " - 3. místo Bašusová I. / pouze jeden bod za druhým místem /

Kategorie - Výkladní skříň, téma " Barevný podzim " - 6. místo Holečková T.

Kategorie - Maketa, téma Divy světa " - 7. místo Hepnarová A.

Kategorie - Špendlení na živý model, téma " Černobílý svět / - 9. místo Adamíková B.

 

 

  Přednáška o holocaustu 

 

  Dne 27.11. 2013 proběhla na naší škole přednáška na téma „Holocaust “pod vedením pana docenta Broda, předního českého historika a bývalého vězně v táborech Terezín, Osvětim a Gross Rosen. Pro všechny zúčastněné to bylo výjimečné setkání.

 

 

  Izraelský velvyslanec ve Velkém Poříčí 

 

  V pátek 22. listopadu 2013 navštívil Střední školu propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí nový mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael pan Gary Koren, který působí v České republice od 3. září t. r. Jeho návštěva souvisela s úspěšnou účastí žáků školy v letošním ročníku projektu CEMACH.
Na jaře letošního roku se mladí výtvarníci z oboru Propagační design z Velkého Poříčí zapojili do soutěže Současný Izrael, která byla jako připomínka obětí holocaustu pořádána v rámci projektu CEMACH 2013 pro studenty českých, slovenských, maďarských a polských středních škol. Soutěžilo se ve třech kategoriích (výtvarné, literární a internetové). Škola z Velkého Poříčí se stala nejúspěšnější školou tohoto ročníku, z deseti předních míst jich v konkurenci 550 žáků středních škol obsadila pět. Letošní maturantka Anežka Chvojková získala ve výtvarné disciplíně této soutěže 2. místo a zároveň velké překvapení – prázdninový zájezd do Izraele.
Cílem návštěvy izraelského velvyslance bylo seznámení se vzdělávacím zařízením, které letos zaznamenalo ve výtvarné disciplíně soutěže CEMACH tak vynikající výsledky. Slavnostní setkání velvyslance se studenty, vedením a pedagogy školy v nově zrekonstruovaném sále a výstavní síni proběhlo ve velmi přátelské atmosféře. Pan velvyslanec se snažil představit současný Izrael a vyvrátit představy mnoha lidí o tom, že se jedná o stát plný teroristů, zbraní, nenávisti a bombardování. Pro studenty bylo obzvlášť cenné, že jeho přednáška probíhala v angličtině.


 

  Žáci mezi seniory 

 

  Dne 12.11. 2013 v odpoledních hodinách přišli mezi seniory Velkého Poříčí učitelé OV s žáky oboru aranžér. Ve společenském
sále Obecního domu ukázali názorně jak levně a jednoduše se dají vyrobit vánoční ozdoby. Na ukázku přinesli řadu vánočních
výrobků.

 

   Digitální tisk současný a budoucí 

 

  Svaz polygrafických podnikatelů, který je profesní organizací polygrafického průmyslu, sdružuje ve svých odborných orgánech také školskou komisi. Úkolem školské komise je prosazování standardů vybavení škol a prosazování zájmu polygrafického odvětví v učebních dokumentech pro přípravu budoucích polygrafů.
Vedle publikační činnosti určené pro svazové školy organizuje Svaz polygrafických podnikatelů i konference pro management škol a jejich odborné učitele. Letošním hostitelem semináře na téma Digitální tiskové technologie současné a budoucí se stala Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí. Výběr na školu ve Velkém Poříčí padl pro její kvalitní vybavení produkční laserovou a injektovou technologií. Lektory semináře zajistilo české zastoupení firmy KonicaMinolta. Lektoři pro prezentaci použili interní údaje a zejména údaje firmy Grafie Praha, partnera pro vzdělávací programy světových producentů tiskových technologií.
Semináře, který se konal 6. a 7. listopadu 2013, se zúčastnily tradiční polygrafické školy z Prahy, Rumburku, Brna, Olomouce, Zlína, Velkého Poříčí a také škola z Českého Těšína, která se uchází o členství ve školské komisi SPP. Organizací semináře prokázala škola ve Velkém Poříčí svou pozici kmenové školy polygrafického vzdělávání nejen v Královéhradeckém kraji, ale i v celém širším regionu Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje.

 

 

   Adaptační kurz 1PD

 

  Ve dnech od 16. 10 do 18. 10 se žáci 1. PD účastnili adaptačního kurzu, který se uskutečnil v táboře Janovičky. Program byl uspořádaný tak, aby bylo dostatek prostoru pro poznání se navzájem v rámci třídního kolektivu, došlo i na tvorbu erbu a pravidel třídy, uličku důvěry a lanové aktivity. Seznamovací kurz byl příjemně stráveným časem, jak pro žáky, tak i pro pedagogy.

 

 

   Adaptační kurz 1K

 

  Ve dnech 24. - 25.9.2013 se žáci třídy 1K zúčastnili adaptačního kurzu na Jiráskově chatě v Dobrošově. V průběhu kurzu hráli žáci velké množství her při kterých měli možnost poznat jeden druhého a zároveň tak navázat přátelství mezi sebou, což se také zdařilo. A protože přálo počasí tak pobyt žákům zároveň zpříjemnil i kouzelný výhled na okolní krajinu z rozhledny, která je součástí chaty kde byli ubytováni.

 

   Akce třídy 1AT

 

  Janovice u Trutnova byly místem, kde proběhl ve dnech 26. 9. – 27. 9. adaptační kurz třídy 1. AT. Putování Teplickým skalním městem, spousta her a společné vaření přispělo ke stmelení třídního kolektivu.

 

 

   Seznamovací kurz 1TG

 

  Ve dnech 16. – 17. září odjela třída 1. TG na seznamovací kurz na Jiráskovu chatu na Dobrošově. I přes nepřízeň počasí si to žáci velmi užili, lépe se poznali a navázali další přátelství. Hráli různé kolektivní hry, zkusili pantomimu, odvážní i "pád důvěry" a prohlédli si blízké okolí. Domů se vrátili plni nových zážitků a litovali, že kurz byl tak krátký.

 

   Zahájení školního roku

 

  Dne 2. 9. 2013 proběhlo v jídelně Domova mládeže slavnostní uvítání studentů prvních ročníků.

 

 

   Sportovní den

 

  Dne25. 6. 2013 se na naší škole uskutečnil sportovně branný den, kde žáci mohli uplatnit nejen své fyzické schopnosti, ale i dovednosti a vědomosti. Bohužel moc nevyšlo počasí, a tak některé disciplíny musely být zrušeny (například umělá horolezecká stěna u HZS Velké Poříčí) nebo pozměněny. Každá třída dostala za úkol vybrat ze svého středu nejlepší zástupce pro jednotlivé disciplíny, kteří oddaně bojovali a reprezentovali svoji třídu a získávali body do celkového hodnocení. Mezi disciplíny patřil autopolygon (jízda s vozidlem na přesnost), kde první místo obsadili hned tři žáci: 3. TG – Vilém Přikryl, 2. PD – Vanesa Hornová a 3. PD – Daniel Mráz. Střelba ze vzduchové pistole. V této disciplíně zvítězila dvojice ze třídy 3. TG – Kamila Kávová a Marek Stojka. Střelba na basketbalový koš, kde prvenství získala dvojice ze třídy 1. PD – Klára Chaloupková a Daniel Dobiáš. Štafetový běh kolem školy. Zde si nejlépe vedla dvojice z 3. PD – Vítek Zemek a Dan Mráz. Orientační běh po škole nejlépe zvládla žákyně 3. TG – Patricie Vokalová. V posilovně těsně urval vítězství Lukáš Jung – 3. TG před Filipem Nádvorníkem – 3. PD. V matematickém testu nejvíce zabodovala dvojice studentů ze třídy 3. PD a 2. PD. Český jazyk s básní opanovala trojice žáků z 2. PD – Jitka Mikulášková, Vojta Dolana a Tereza Schmidtová. Zde bych upozornil na výkon Tomáše Kábrta – 3. TG, který ač sám, dokázal obsadit druhé místo. Anglický jazyk nejlépe zvládla společně dvojice 2. PD – Iva Bašusová, Jesika Štantejská a 3. TG – Michaela Lopušinská, Patricie Vokalová. U počítačové hry (spíše vědomostní kvíz) prokázali nejlepší znalosti žáci 2. PD – Veronika Punarová a Jakub Jelínek. Celkové první místo v soutěži obsadila třída 3. PD a to těsně před třídou 3. TG. Vítězům gratulujeme a krom jiných cen, vítězná třída obdržela od vedení školy poukaz na 1.000,- Kč na budoucí společný výlet třídy. Děkujeme za účast všem žákům.

 

    Krajinářský kurz Litomyšl 2013

 

  Dne 17 června se žáci druhého a třetího ročníku propagačního designu zúčastnili krajinářského kurzu, který probíhal v Litomyšli v období Smetanových dní. V rámci těchto dní probíhalo spoustu zajímavých výstav, které jsme absolvovali. Nezapomněli jsme navštívit výstavu Václava Boštíka, dále dům Josefa Váchala a v neposlední řadě též Whate Galery. Počasí nám po celou dobu pobytu opravdu přálo, neboť rtuť teploměru dosahovala tropických veder a i přes toto horké počasí se žákům dařilo podávat skvělé umělecké výkony za které jim nakonec byla odměnou osvěžující koupel v městském bazénu a následující „akcí buřt“. Výstava prací žáků z krajinářského kurzu se uskuteční začátkem měsíce září.

 

 

   Výlet 1PD

 

  Dne 26. června 2013 se uskutečnil školní výlet třídy 1. PD, který měl dvojí cíl. Jedním bylo koupání v Aquacentru Hradec Králové a druhým návštěva Galerie moderního umění v Hradci Králové. Obojí bylo osvěžením těla i ducha a domů se všichni vrátili s dobrou náladou.

 

 

   Výlet 3TG

 

  Třída 3. TG na chvíli odhodila za hlavu starosti spojené s posledními dny učení a vydala se cestou výletníka spojenou se zajímavými místy stále neokoukané a nádherné krajiny Českého ráje. Z hlavního nádraží v Náchodě jsme se nechali rychle unášet vlakem směrem k Turnovu. V parném a prosluněném počasí nás čekalo několik přestupů, až jsme nakonec dojeli do malé vesničky - Mírová pod Kozákovem, kde jsme dohledali naše místo pobytu, rekreační středisko Vesec. Naše kroky nás v následujících dvou dnech vedly po nejzajímavějších turisticky vyhledávaných místech po okolí. I přes vyčerpávající vedro jsme s úspěchem vystoupali na dominantu okolí - horu Kozákov - s vyhlídkou do širých dálek celého kraje. Ohledali jsme kdejakou skulinu, průrvu a jeskyni nedalekých Klokočských skal a zavítali na zříceninu hradu Rotštejn, se zajímavým výkladem místní historie. Výlet se opravdu vydařil a domů jsme si odváželi nezapomenutelné zážitky.

 

 

  Školní výlet 1TG

 

  Po dlouhém přemýšlení a hlasování se třída vypravila do lanového centra v Janovičkách u Broumova. Všichni zúčastnění si zaslouží obdiv, protože úspěšně překonali strach, i fyzickou bolest a zdolali celou trasu! Myslím, že všichni studenti si odvezli silný zážitek a určitě posílili víru v sebe sama. Díky všem za skvělou atmosféru!

 

 

   Výlet 2TG

 

  Ve dnech 12. - 14. června jsme vyrazili na výlet do Dlouhých Rzů v Orlických horách v doprovodu p. ú. Lokvencové a p. ú. Kocandové. Pobyt jsme pojali spíše odpočinkově, ale slunečné počasí nás nabádalo k různým sportovním i společenským aktivitám. Více jsme se poznali mimo školu a to posílilo náš kolektiv, který občas pokulhává. Výlet jsme si velmi užili a tímto děkujeme našim skvělým učitelkám za organizaci a příjemnou společnost.

 

 

   Preventivní přednáška Ligy proti rakovině

 

  Dne 4. 6. 2013 proběhla přednáška členek Ligy proti rakovině Náchod, které se zúčastnily žákyně tříd 3. K, 3. AT a 3. TG. Přednáška byla věnována prevenci karcinomu prsu a nácviku techniky samovyšetřování, která je velmi účinná pro záchyt raných stádií tohoto zákeřného civilizačního onemocnění.

 

 

  Předávání maturitního vysvědčení

 

  Dne 31. 5. 2013 proběhlo slavnostní předávání maturitních vysvědčení studentů 4. PD.

 

 

   Evakuační cvičení

 

  Dne 17. 5. 2013 si žáci vyzkoušeli evakuaci po vyhlášení. Evakuace se zúčastnili všichni žáci v teoretické a praktické výuce, která probíhala v prostorách školy.
Budovy školy byly vyklizeny do tří minut od vyhlášení poplachu. Někteří se evakuovali tak rychle, že je nestačil zaznamenat fotoaparát a zbyly po nich čmouhy – viz. foto.
Povzdech pana ředitele: „ Kéž by se škola naopak takto rychle plnila při ranním zahájení vyučování“.

 

 

   Květinový den

 

  I v letos se žáci naší školy zúčastnili ve středu dne 15. května celonárodní veřejné sbírky Květinový den. Akce byla zaměřena na výchovu ke zdravému způsobu života v rodině a na prevenci před rizikovými faktory, spolupodílejícími se na nádorových onemocněních. Tradiční symbol sbírky, žlutý květ měsíčku lékařského, nabízelo tentokrát v mnoha městech a obcích našeho regionu 25 žáků třídy 1. PD, kteří celkem prodali 1000 květů za minimální cenu 20 Kč. Do sbírkového fondu tedy přispěli částkou 20000 Kč! Děkujeme žákům třídy 1. PD a také všem, kteří svým příspěvkem podpořili tuto prospěšnou charitativní akci.

 

 

   Poslední zvonění 4TG

 

  Studenti třídy 4. TG se neoficiálně rozloučili se svou školou dne 9. 5.

 

 

   Maturita 2013

 

 

   Den Země

 

  Připomenutí a oslava tohoto svátku proběhla v naší škole již 19. 4. Žáci tříd 1. PD, 1. TG a 1. AT se připravili na úklid okolí školy. Kvůli velmi špatnému počasí se však nakonec konal náhradní program. Žáci nejprve shlédli film s ekologickou tématikou a poté následovalo veselé soutěžení, při kterém se prolínaly náměty biologie a ekologie.

 

   Beseda o holocaustu

 

  Dne 28. února 2013 proběhla v rámci výuky občanské nauky a dějepisu pro žáky tříd 1. PD. a 1. TG přednáška a beseda o holocaustu. Žáci byli nejprve stručně seznámeni s dějinami Židů. Velmi působivé svědectví o věznění celé své rodiny v Terezíně podala pamětnice RNDr. Michaela Vidláková.

 

   Talentové přijímací zkoušky 2013

 

  Dne 8.- 9. 1.2013 se konali na naší škole talentové přijímací zkoušky na obor Grafický design. Zúčastnilo se 48 uchazečů.

 

   Exkurze – vánoční a divadelní Praha

  Dne 17. prosince 2013 proběhla exkurze za vánočními krásami a divadelními zážitky do Prahy. Žáci tříd 1. PD, 1. TG, 2. PD, 2. AT, 3. PD a 4. PD se nejprve v naší metropoli vydali na výstavu malíře Stanislava Podhrázského do Domu U Kamenného zvonu, potom do Galerie Rudolfinum na kontroverzní výstavu bratrů Champmanových. Po procházce vánočně vyzdobenou Prahou čekalo všechny divadelní představení Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách v Divadle v Dlouhé, které sklidilo od diváků salvy smíchu a oprávněný potlesk.

 

  Exkurze v zahradnictví v Červeném Kostelci

  Dne 10.12.2013 uskutečnili žáci 3AT exkurzi do zahradnictví v Červeném Kostelci

 

  DESIGNBLOK

  Žáci 3. ročníku zhlédli dne 8. 10. 2013 mezinárodní výstavu designu DESIGNBLOK v Praze. Žáci propagačního designu se každoročně na tuto výstavu těší. Výstava DESIGNBLOK je pro žáky velmi přínosná, rozvíjí jejich orientaci v současném umění a designu.

 

  Exkurze v Městské knihovně Egona Hostovského v Hronově

  Dne 1. listopadu 2013 proběhla v rámci výuky českého jazyka a literatury exkurze třídy 1. TG do Městské knihovny Egona Hostovského Hronov. Žáci se v knihovně seznámili s její historií, fondem a službami. Ředitel Marek Dvorský jim také přiblížil práci s on-line katalogem a díky malé soutěži měli možnost vyhledávat konkrétní knihy přímo na regálech. Žáky velmi bavilo hledání beletrie i odborné literatury v jednotlivých odděleních. Na závěr setkání v knihovně si v oddělení pro mládež nostalgicky zavzpomínali na čtenářské hity svého dětství. Exkurze přispěla k poznání vzdělávací a kulturní nabídky v nejbližším okolí školy i k rozvoji čtenářských dovedností v rámci mimoškolní četby.

 

  Přednáška Galerie výtvarného umění v Náchodě

  Ve čtvrtek 31. 10. 2013 byl 3. ročník Propagačního designu na přednášce Mgr. Vlastislava Tokoše v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Téma "Zátiší" mapovalo malíře zabývající se tímto žánrem v průběhu dějin umění a doplnilo hodiny předmětu Dějiny výtvarné kultury.

 

   Exkurze v Regionálním muzeu Náchod

  Ve dnech 10. 10., 16. 10. a 22. 10. 2013 se uskutečnil v rámci výuky dějepisu pro třídy 1. PD, 2. AT a 1. TG cyklus exkurzí v Regionálním muzeu v Náchodě. Žáci prvních ročníků oborů Propagační design, Tiskař na polygrafických strojích a Reprodukční grafik se soustředili na světovou historii i dějiny regionu od pravěku do současnosti, žáky 2. ročníku oboru Aranžér zajímal především vývoj regionu od 1. světové války do roku 2000. Pro všechny obory bylo přínosné seznámení s atraktivní expozicí muzea včetně výstavy středověkých mučících nástrojů, které si někteří odvážlivci mohli dokonce vyzkoušet na vlastní kůži. Odborný výklad průvodce se zaměřil také na exponáty, související přímo se studijními obory žáků.

   Přednáška Galerie výtvarného umění v Náchodě

  Ve čtvrtek 17. 10. 2013 byl 4. ročník Propagačního designu na přednášce a komentované prohlídce Mgr. Vlastislava Tokoše v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Téma "Ruské umění" doplnilo hodiny předmětu Dějiny výtvarné kultury. Zároveň si studenti prohlédli výstavu Vasil Artamonov a Alexey Klyuykov v kabinetu kresby, grafiky a fotografie a na ochozu zámecké jízdárny výstavu grafik a tapiserií Romany Rotterové.

 

   Designblok 2013 a Galerie Rudolfinum

  Dne 9. září navštívila třída 4. PD mezinárodní designérskou přehlídku Designblok 2013 na téma Ikony, která proběhla na několika místech v Praze od 7. do 13. října. Na tradiční přehlídce prezentovali novinky své tvorby designéři, firmy a školy. Zároveň bylo možné navštívit čerstvě zahájenou výstavu současných britských umělců Jake & Dinos Chapman/Slepý vede slepého v Galerii Rudolfinum.

 

  Výstava v Hradci Králové

  V pátek 4.10.2013 žáci oboru Propagační design navštívili v Hradci Králové výstavu V. Henclové a M.Hencla v Galerii Koruna a následně i výstavu Laureáti ceny Vladimíra Boudníka (umělecká grafika) v Galerii moderního umění. Stěžejním bodem programu byla exkurze v HITRÁDIU MAGIC, kde se největším přínosem stala prohlídka studia pro tvorbu reklamy a ukázka práce při tvorbě rozhlasové reklamy. Žáci dostali příležitost sami krátkou reklamu natočit.

 

   Výstava Čapkův sál

  V druhém zářijovém týdnu navštívily třídy 1. TG, 2. TG, 3. TG a 4.TG výstavu studentských prací v Čapkově sále v Hronově.

 

   Divadelní představení Figarova svatba

  Dne 20. září 2013 zhlédli žáci tříd 2. PD a 3. PD v rámci literární výchovy v Klicperově divadle Hradec Králové velmi moderně a nápaditě pojaté představení hry Figarova svatba. Diváky nadchl především herecký výkon Pavly Tomicové a zábavná pěvecká i taneční čísla celého souboru.

 

   Národní galerie v Praze - Veletržní palác a Galerie Rudolfinum

  Dne 12. září navštívila třída 4. PD stálou sbírku moderního umění Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci, kde je v současné době stále ještě vystavena i Slovanská epopej Alfonse Muchy. Dalším programem byla komentovaná prohlídka výstav v Galerii Rudolfinum - indického současného autora Raqiba Shawa a zakladatelské osobnosti portugalské fotografie Carlose Relvase. Žáci si doplnili znalosti z předmětu Dějiny výtvarné kultury a seznámili se se současnou světovou osobností výtvarné scény.

 

  Exkurze do GALERIE U MISTRA S PALMOU

  Dne 20. 6. 2013 jsme se studenty 1. AT navštívili GALERII U MISTRA S PALMOU v Náchodě, kde se koná každoroční výstava prací studentů naší školy. Také jsme navštívili muzeum, kde jsme si prohlédli expozici „Dějiny Náchoda a Náchodska“.

 

  Mlýn Dřevíček

  Způsob života našich předků a jejich sounáležitost s přírodou objevili žáci 1.TG při exkurzi do vodního mlýna "Dřevíček" dne 14. 6. 2013. Prohlédli si funkční muzejní exponáty a vyslechli také poutavé vyprávění o historii mlýna a osudech mlynářů.

 

   Tiskárna Bauch-Navrátil – 3. června 2013 – 2. TG (grafici)

  Žáci 2.TG - grafici dne 3. června 2013 navštívili tiskárnu Bauch-Navrátil v Novém Městě nad Metují. Tiskárnou nás provedl Dipl. - Kfm. Kryštof Navrátil (Account Manager), který nám během prohlídky podal odborný výklad. Společnost Bauch, Navrátil nabízí širokou škálu služeb jako je polygrafická výroba, velkoformátový ofsetový tisk, velkoformátový výsek, strojní lepení, velkoformátový sítotisk, balení do blisterů, blistery, skládačky s tiskem i bez tisku, krabičky, obaly, obaly blistr a skin, displeje, reklamní stojany, blister karty, těsnění, přepravní obaly z vlnitých lepenek, speciální aplikace disperzních a UV laků, ražba za studena, aplikace Prindor Foiler (Roland Inline Foiler Prindor neboli ražba za studena je revoluční technologie potisku nejen obalových materiálů, která umožňuje tvorbu mnoha metalických efektů přímo v tiskovém stroji.)

 

  Přednáška Galerie výtvarného umění v Náchodě

  V pátek 31. 5. 2013 byl 2. ročník Propagačního designu na přednášce Mgr. Vlastislava Tokoše v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Téma "Umělec" doplnilo hodiny předmětu Dějiny výtvarné kultury. Zároveň si studenti prohlédli výstavu Ruského malířství 19. století, „Geometrii světla a stínů“ Kamila Mikela a „Tváře a povahy“ Natalie Akovantseva.

 

  Zámecká galerie Náchod

  Dne 22. 5. 2013 navštívila třída 1. AT Zámeckou galerii v Náchodě. Studenti se zúčastnili programu s názvem „Ornamentální svět“. Seznámili se s různými druhy ornamentů a v praktické části měli možnost si vytvořit ornament vlastní.

 

  Krakov – Osvětim

  Dne 16. května 2013 se vydalo ve velmi časných ranních hodinách celkem 54 zájemců z řad žáků naší školy na zahraniční exkurzi do Polska. Za mimořádně horkého a slunečného počasí dojeli do historického města Krakova. Centrum všechny ohromilo svou rušností evropského velkoměsta i krásným a rozlehlým náměstím, lemovaným historickými domy s kavárničkami. Hlavním cílem exkurze byl koncentrační tábor Osvětim, místo, kde se památce obětí fašismu přicházejí mlčky poklonit návštěvníci z celého světa. Atmosféra tohoto smutného místa za ostnatými dráty na všechny hluboce zapůsobila. Pro mnohé žáky bude tento hluboký zážitek nepochybně také inspirací k pozdějšímu uměleckému vyjádření.

 

  Print forum 2013

  Dne 15. 5. 2013 jsme se zúčastnili mezinárodního Print fora v Praze, kde byly prezentovány nové tiskové techniky.

 

  Exkurze do tiskárny GZH

  Dne 25. 4. 2013 navštívili žáci 1. AT, 2. AT, 3. TG a 4. TG tiskárnu GZH v Hronově. Žáci si mohli prohlédnout vybavení tiskárny od grafického zpracování přes tisk po dokončující zpracování.

 

  Za historií a památkami Prahy

  Dne 16. dubna 2013 proběhla v rámci výuky dějepisu a českého jazyka exkurze třídy 1. TG do Prahy. Žáci se v jejím průběhu seznámili s nejvýznamnějšími historickými památkami naší metropole. Začali u Zpívající kašny před Belvederem, navštívili Pražský hrad se svatovítskou katedrálou, stihli i výměnu Hradní stráže. Dále sešli malebnou Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu a pokračovali na Staroměstské náměstí. Po obědě absolvovali prohlídku historické budovy Národního divadla od základních kamenů přes slavnostně rozsvícené hlediště s krásnou Hynaisovu oponou a jednotlivé foyery až na nejvyšší galerii. Po procházce Václavským náměstím a zastávce u sochy sv. Václava už všechny čekala cesta domů. Vedoucí akce byly velmi mile překvapeny zájmem žáků o historii a jejich výborným chováním.

 

   Praha - Anežský klášter, Rudolfinum, Dům U kamenného zvonu

  Studenti 2. PD navštívili 9. 4. 2013 stálou expozici středověkého umění v Anežském klášteře, výstavu "Nightfall/Nové tendence ve figurativní malbě v Rudolfinu a v Domě U Kamenného zvonu retrospektivní výstavu Radka Kratiny. Studenti si tak doplnili znalosti z předmětu Dějiny výtvarné kultury a seznámili se se současnou evropskou figurální malbou.

   Ekologická exkurze do vodní elektrány "Hučák"

  Malá vodní elektrárna "Hučák" na Labi v Hradci Králové dodává elektřinu do rozvodné sítě už více než 100 let. V této obdivuhodné secesní stavbě, která je majetkem společnosti ČEZ, je umístěno informační středisko se stálou expozicí s názvem Obnovitelné zdroje energie. Nejen expozici, ale i historické zařízení elektrárny, si prohlédli žáci 1.PD při exkurzi, která proběhla dne 9. 4. 2013.

 

  Za historií a památkami Prahy

  Dne 8. dubna 2013 proběhla v rámci výuky dějepisu a českého jazyka exkurze třídy 1. PD do Prahy. Žáci vyrazili za slunečného dne rychlíkem do metropole, kde měli možnost seznámit se s mnoha historickými památkami Prahy. Začali u renesančního skvostu Belvederu, navštívili Pražský hrad se svatovítskou katedrálou, počkali si na výměnu Hradní stráže
a potom sešli starobylou Nerudovou ulicí k turisty obleženému Karlovu mostu. Dále pokračovali ke Staroměstskému náměstí, kde stihli v pravé poledne další turistickou atrakci – Pražský orloj. Po obědě absolvovali prohlídku historické budovy Národního divadla, a to velmi důkladnou. Od základních kamenů, přes rozsvícené hlediště a jednotlivé foyery, až na nejvyšší galerii. Jen historickou Hynaisovu oponu pracovníci ND nemohli spustit, což všechny mrzelo. Po procházce Václavským náměstím už všechny čekala jen cesta domů.

 

   Ilja Jefimovič Repin a jeho doba - Galerie výtvarného umění v Náchodě

  Ve čtvrtek 21. 3. 2013 navštivila třída 3. PD Galerii výtvarného umění v Náchodě. Studenti si prohlédli expozici - Ruské malířství 19. století, výstavu fotografií Antonína Kanty "Zastavení" a z cyklu Umělci do 40 let výstavu Václava Magida "Romaněnko nakreslil koně". Hlavním programem byla přednáška historika umění a kultury Vlastislava Tokoše Ilja Jefimovič Repin a jeho doba.

  Návštěva Úřadu práce v Náchodě

  Studenti maturitní třídy 4. TG navštívili dne 18. 3. Úřad práce v Náchodě. Získali zde užitečné informace týkající se možností dalšího studia i pracovního uplatnění v České republice i v zahraničí. Byli seznámeni s programy, které úřad nabízí absolventům škol, a které mají usnadnit jejich vstup na pracovní trh.

 

   Na sever od slunce

  V rámci environmentální výchovy se žáci prvních dvou ročníků maturitních oborů a žáci třídy 3. AT zúčastnili 14. března promítání dokumentárního filmu „Na sever od slunce“. Dvojice norských filmařů prožila zimu na pláži v odlehlé zátoce za polárním kruhem. Obydlí si vystavěli z naplavených odpadků a téměř nezávisle na civilizaci prožili několik měsíců. Po promítání filmu následovala online beseda v angličtině s jedním z filmařů Inge Weggem. Tlumočení pro žáky zprostředkovala p. Ježková. Celá akce se setkala s velmi příznivým ohlasem nejen u žáků, ale i pedagogů školy.

 

   Státní opera Praha

  Dne 13.února 2013 odjeli studenti naší školy za nepříznivého počasí do Prahy. Byli plni očekávání, neboť ve večerních hodinách je čekalo baletní vystoupení ve Státní opeře. Jaké to bude? Balet jsem ještě neviděl. Tak to byly nejčastější otázky, které bylo možno zaslechnout při cestě do velkoměsta.
Když představení začalo, všem se nám tajil dech. Co všechno jen jde vyjádřit pohybem! Romantický balet básníka Heinricha Heineho Giselle stojí na kontrastu lidského a nadpřirozeného světa. Hluboce nás dojímal příběh venkovské dívky, která nakonec zemřela z nešťastné lásky a byla proměněna ve vílu. Také hudba byla více jak skvělá! Kulturní zážitek byl velkolepý a všichni se těšíme na další zajímavé kulturní představení.

 

   Přednáška Galerie výtvarného umění v Náchodě III.

  V pondělí 11. 2. 2013 byl 2. ročník Propagačního designu na poslední ze série přednášek Mgr. Vlastislava Tokoše v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Téma "Co je umění - kde umění začalo" doplnilo hodiny předmětu Dějiny výtvarné kultury. Zároveň si studenti prohlédli výstavu soutěžních prací Naše galerie a Náchodský výtvarný podzim.

 

   Přednáška Galerie výtvarného umění v Náchodě II.

  Ve středu 6. 2. 2013 byl 3. ročník Propagačního designu na další z přednášek Mgr. Vlastislava Tokoše v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Téma Pod křídly Amora - vášeň a láska v umění, mapovalo vývoj a proměny zobrazování tématu od pravěku do konce 19. století. Žáci si doplnili vědomosti z předmětu Dějiny výtvarné kultury. 

 

   Přednáška Galerie výtvarného umění v Náchodě I.

  Ve středu 30. 1. 2013 byl 3. ročník Propagačního designu na přednášce Mgr. Vlastislava Tokoše v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Téma secesního ilustrátora Artuše Scheinera bylo doplněno o přehlen výtvarných technik a přehled uměleckých skupin 2. poloviny 19. století. Zároveň si studenti prohlédli výstavu soutěžních prací Naše galerie, které se mnozí zůčastnili.

   Suzanne

  Dne 24. ledna 2013 se žáci dvou maturitních tříd 2. TG a 2. PD vydali autobusem v husté chumelenici za kulturou do krajské metropole. Ve velkém sále Filharmonie Hradec Králové je čekal mimořádný zážitek – křehký a dojemný příběh o dětech ulice s názvem Suzanne. Od prvních chvil byli diváci vtaženi do děje prostřednictvím projekce a francouzských šansonů v podání vynikajícího mladého herce Klicperova divadla Jana Sklenáře, které se střídaly s tanečními kreacemi v podání šesti členů Tanečního studia Honzy Pokusila. Smyčcový orchestr dodával představení autentičnost i správnou náladu, výkony tanečníků byly strhující stejně jako pasáže, ve kterých Jan Sklenář recitoval básně francouzských básníků 20. století. Pro žáky bylo představení jedinečným příkladem moderní a působivé umělecké syntézy. Jediné, čeho mohli litovat, bylo to, že těm nádherným písním ve francouzštině nerozuměli.

 

   Klicperovo divadlo

  Dne 8.ledna 2013 navštívily 4.ročníky divadelní představení v Klicperově divadle - Věc Čapek. Režie se ujal Martin Františák a dramaturgie Markéta Bidlasová. Studenti měli možnost zhlédnout osudy rodiny Čapků. Postavu Karla Čapka výborně zahrál Jan Sklenář. Nahlédli jsme do dětství a dospívání obou bratrů, seznámili jsme se s jejich přáteli - T.G.Masarykem, V.Vančurou, V. Nezvalem, zajímavě byla ztvárněna i kavárenská bohéma první republiky.
Představení se nám velmi líbilo.

 

  Výstava v Náchodské zámecké galerii

  Dne 17. 12. 2013 se studenti prvního ročníku obor aranžér, zúčastnili výstavy s naučným programem v Náchodské zámecké galerii. Letošní 30. ročník „Náchodského výtvarného podzimu“ představil díla více než dvou desítek umělců a studenti měli možnost vidět nejrůznější výtvarné techniky.

 

   Vánoční výstava v Hraci Králové

  Dne 6.12.2013 žákyně 2AT, oboru aranžérka, uspořádaly vánoční výstavu v prostorách krajského úřadu v Hradci Králové.

 

  Prodejní vánoční výstava ve Velkém Poříčí

  V sobotu dne 26.11. 2013 a v neděli 27.11. 2013 se konaly v Obecním domě ve Velkém Poříčí a v Čapkově sále v Hronově
prodejní vánoční výstavy. Škola ve své expozici vystavovala vánoční dekorace různého druhu, které připravili žáci učebného
oboru aranžér.

 

   Prodejní vánoční výstava v Náchodě

  Dne 25.11. 2013 se uskutečnila v Náchodě prodejní vánoční výstava. Škola vystavovala vánoční dekorace různého druhu, které připravili žáci učebného oboru aranžér.

 

   PVA Decor Praha Letňany

 

  Dne 26.9.2013 aranžérky 2.AT navštívily výstavu zaměřenou na bytový a interiérový design s dekorací a doplňky. Děvčata si odnesla plno propagačního materiálu a inspirace.

 

 

   Výstava Hronov

 

  Dne 17. 9. 2013 se v Hronově ve foyer Čapkova sálu konala výstava výtvarných děl.
Studenti výtvarných oborů tak uplatnili možnost představit svou tvorbu na odiv veřejnosti, jež měla příležitost posoudit jejich dovednosti. Vzhledem k omezeným prostorám výstaviště byly vybrány desítky nejlepších prací a rozhodně bylo z čeho vybírat a posléze i na co se dívat.

 

 

   Vernisáž

  Dne 16. 9. 2013 se uskutečnila v příjemné atmosféře vernisáž prací žáků naší školy v hronovském Čapkově sále. O úvodní kulturní vystoupení se postarali žáci ZUŠ Hronov.

   Školní výstavy v kulturním sále Domova mládeže

 

  V nově zrekonstruovaném sále domova mládeže jsme v letošním roce zahájili sérii výstav, které představují práce žáků v jednotlivých odborných předmětech:
- od 8. 2. do 13. 3. 2013 se představily předměty Figurální kresba a Písmo
- od 20. 3. do 26. 4. 2013 jsme měli možnost zhlédnout práce z předmětů Počítačová grafika, Navrhování, Webdesign, které

  doplnily jarní dekorace našich aranžérek
- od 9. 5. do 10. 6. 2013 proběhla autorská výstava žáků 3. ročníku oboru Propagační design Elen Pecenové a Filipa

  Nádvorníka ARTEMIX
- v příštím školním roce se můžeme těšit na práce z plenéru a předmětů Výtvarné přípravy, Alternativní tvorby,

  Fotografování, Prostorového designu a Modelování.

 

 

   Výstava studentských prací v Galerii u Mistra s palmou v Náchodě

 

  Ve čtvrtek dne 23. 5. 2013 byla vernisáží zahájena výstava prací žáků školy v Galerii U Mistra s Palmou v Náchodě. Na výstavě se může široká veřejnost seznámit s celoročními výsledky práce školy. Výstava bude otevřena do 23. 6. 2013.

 

 

   ARTEMIX - výstava Elen Pecenové a Filipa Nádvorníka

 

  Ve čtvrtek 9. května v 16 hodin proběhla ve výstavních prostorách Domova mládeže naší školy vernisáž samostatné výstavy dvou studentů 3. ročníku oboru Propagační design Elen Pecenové a Filipa Nádvorníka . Výstavu, ve které studenti představují svoji volnou tvorbu i práce vzniklé v jednotlivých ateliérech školy je možné shlédnout do konce června 2013.

 

 

   Velikonoční výstavy

 

  V sobotu dne 16.3. 2013 ve společenském sálu v Obecním domě ve Velkém Poříčí a v neděli dne 17.3. 2013 v Čapkově sálu
v Hronově se uskutečnily velkonoční prodejní výstavy. Tradičně zde měla svoji expozici i naše škola. Výrobky byly prodány v hodnotě 12.000,- Kč.

 

 

   Výstava soutěžních prací

 

  Výstava soutěžních prací 7. ročníku výtvarné soutěže pro občany Náchodska na zadané téma C`est la vie - To je život. Vystavené práce jsou z oboru kresba, malba, grafika, fotografie, plastika a objekt. Aranžérky třídy 2AT se na výstavě zúčastnily doprovodných akcí.

 

 

   Mistrovství ČR žáků oboru kadeřník - kadeřnice

 

  Dne 20.11. 2013 se na Výstavišti V Českých Budějovících konalo Mistrovství ČR žáků oboru kadeřník - kadeřnice. Téma
"Něžná elegance - svatební účes". Školu reprezentovala žákyně 3. roč. Papežová K. Umístila se ve středu startovního pole na 16. místě.

 

   Soutěž v piškvorkách

 

  Dne 7.11.2013 se konala soutěž v piškvorkách. V rámci školy se vybralo deset nejúspěšnějších hráčů. Ty jsme rozdělili do dvou týmů, které reprezentovaly naši školu v okresním kole soutěže „PIŠQWORKY“ pořádané v Jiráskově gymnáziu v Náchodě. Tam jsme narazili na tvrdou konkurenci, takže do krajského či národního kola jsme nepostoupili.

 

 

   Okresní finále v přespolním běhu 2013

 

  Dne 25.9.2013 se zástupci naší školy zúčastnili sportovní akce „Okresní finále v přespolním běhu“. Běh se již tradičně konal v Polici nad Metují a za školu nastoupil jak tým dívek ve složení Lucie Zelená, Tereza Podolníková, Markéta Škopová a Elena Pecenová, tak tým chlapců ve složení Jan Vítek, Vítek Zemek, Filip Nádvorník, Libor Průša a Vojtěch Fajfr. Dívky museli zdolat tří kilometrovou trasu a chlapci kilometrů pět. Nutno podotknout, že trasa byla velice náročná s nemalým převýšením a terén místy silně podmáčen. Jedná se o závod týmový a započítávají se časy prvních čtyř závodníků v týmu. Z dívek se nejlépe umístila (tradičně) Lucie Zelená a z chlapců Jan Vítek. Celkově naše týmy ve svých skupinách obsadily krásné třetí místo a tímto bych jim jménem školy rád poděkovat za vzornou reprezentaci školy.

 

 

   Soutěž RECYKLOHRANÍ

 

  V rámci celoročně probíhajícího celostátního školního recyklačního programu Recyklohraní jsme ve školním roce 2012/2013 sebrali:
        • 142 kg baterií
        • 115 mobilních telefonů v rámci kampaně „Věnuj mobil“
Žáci 1. TG se zapojili do realizace projektu EKO Abeceda.
Za body obdržené v soutěži jsme získali dvě sady na badminton. Budou využívány při výuce tělesné výchovy.


 

 

   Miss Panenka 2013

 

  I v letošním roce se naše škola zapojila již do 8. ročníku projektu Českého rozhlasu Hradec Králové Miss panenka, který navazuje na výzvu organizace UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš život dítěte“.
Každá vytvořená panenka představuje skutečné dítě, které je v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským nemocem.
V naší škole „se narodilo“ 19 panenek v rukou žáků převážně 1. ročníku oboru Aranžér. Při tajném hlasování byla zvolena miss naší školy, kterou se stala panenka LINDA autorky Nicole Krecbachové ze 3. ročníku oboru Aranžér.
Odměnou pro všechny autory panenek byl galakoncert v královéhradeckém Aldisu v pátek 31. 5. 2013, kde byla vybrána miss panenka ze všech zúčastněných škol.
Děkujeme všem, kteří vytvořením panenky podpořili motto projektu: „Kdo zachránil život, zachránil svět“.

 

 

   Soutěž dovednosti mladých grafiků

 

  Soutěž se uskutečnila v Brně na Integrované střední škole polygrafické. Letošního ročníku se zúčastnilo jedenáct škol (sedm z Čech čtyři ze Slovenska). Naše škola obsadila 4. místo.
Před vyhlášením výsledků byla naplánovaná cesta na památník Mohylu míru. Mohyla míru je první mírový památník v Evropě. Historicky je spojena s Bitvou u Slavkova a stojí na Prackém kopci asi kilometr jižně od obce Prace, v místě rozhodujícího vítězství Francouzů nad Rusy a Rakušany. Je chráněna jako kulturní památka České republiky.

 

1. místo - Domácí práce studentů Lukáše Junga Martina Nguyena (oba 3. TG) 

 

 

   Školní soutěž grafiků 4.TG

 

  V letošním roce se soutěž konala na téma "návrh a zpracování obalu na pizzu, tuby na krém, nebo potisk plechovky na energetický nápoj". Na prvním místě se umístil Martin Kopecký. Druhé místo vybojovala Hana Wilkeová . Dále byl oceněn Vašek Balihar za design obalu na energetický nápoj. Za výrobu krabic na pizzu si odnesla ocenění Martina Volšanská (tvar krabice) a Ivoš Čáslavký (design krabice).

 

 

   Školní soutěž grafiků 2.TG (Corporate identity pro grafické studio)

 

  V letošním roce se na prvním místě umístila Klára Teichmannová. Druhé místo vybojovala Andrea Holeščáková a třetí místo Jiří Hegr.

 

1. místo 2. místo 3. místo
 

   UNICEF

 

  Dne 31. 5. 2013 se studenti naší školy zúčastnili osmého ročníku charitativního projektu Českého rozhlasu Hradec Králové a Českého výboru Unicef „Miss panenka“. Akce s bohatým programem se konala v Aldisu v Hradci Králové.

 

 

   Hronovská laťka

 

  Dne 15. 5. 2013 se v Hronově uskutečnil pravidelný turnaj ve skoku vysokém „Hronovská laťka“. I naše škola se tohoto turnaje zúčastnila a v silné konkurenci okolních středních škol naši borci bojovali o zisk některé z medailí. To se bohužel nakonec nepodařilo, ale užili si slunné dopoledne při sportu. Naši školu reprezentovali Stanislav Zábrodský, Vojtěch Fajfr, Ondřej Putrovec a Vladimír Tipelt, kterým jménem školy děkuji za účast.

 

 

   Výtvarná soutěž v Lidicích

 

  Dne 13. 5. 2013 jsme se zúčastnili slavnostního předání cen ve výtvarné soutěži v Lidicích. Žáci tříd 4. PD a 3. PD se zapojili do výtvarné soutěže s názvem „Současný Izrael“, kterou organizovala společnost „Cemach“. Soutěže se zúčastnili žáci z mnoha středních škol z celé republiky. Naše škola se stala nejúspěšnější školou ročníku, Anežka Chvojková ze 4. PD vyhrála 2. místo a zároveň i zájezd do Izraele. Další ocenění získala Karolína Šimková 4. PD, Filip Nádvorník 3. PD, Alžběta Ročárková 3. PD a Jana Svobodová 3. PD. Všichni účastníci získali velké uznání za všechny odevzdané práce. Blahopřejeme a zároveň přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

 

 

   Soutěž "Umíš češtinu?"

 

  Dne 26. března 2013 se uskutečnilo soutěžní klání mezi nejlepšími znalci mateřského jazyka z řad studentů naší školy. Vítězství si odnesla Karolína Schmidtová z třídy 1. PD, na druhém místě se umístila Barbora Zumrová z téže třídy a třetí místo obsadila Patricie Kaválková ze třídy 2. PD.

 

 

   Matematická soutěž Klokan

 

  V pátek 22.3.2013 jsme uskutečnili na naší škole matematickou soutěž Klokan. Celkem se zúčastnilo 26 studentů. Všem děkujeme za účast.

Výsledky:
Kategorie Junior

     1. Vlček Petr 2.TG
     2. Hynková Eliška 1.PD
     3. Dobiáš Daniel 1.PD

Kategorie Student
     1. Volšanská Martina 4.TG
     2. Exnerová Barbora 3.TG
     3. Ficbauer Jan 4.TG


 

   Soutěž "Věnuj mobil"

 

  V rámci projektu Recyklohraní proběhla v naší škole soutěž "Věnuj mobil". První místo obsadila Eliška Martincová z 1.PD, která odevzdala 26 mobilů, druhé místo Veronika Peštová z 3.AT s 19 mobily a třetí místo patří Nicol Krecbachové z 3.AT s 15 mobily. Vítězky obdržely USB disky. Celkem bylo v naší škole sebráno 115 mobilních telefonů. Funkční telefony budou předány dětem v dětských domovech a nefunkční půjdou na recyklaci.

 

   Soutěž ve špendlení na živý model

 

  Dne 1. 3. 2013 proběhla soutěž špendlení na živý model – téma „Crazy móda“ v Praze. Do této soutěže se přihlásilo celkem 19 soutěžících ze 14 škol z celé České republiky. Z naší školy se zúčastnila Sandra Menšíková a Karolína Burešová z 2.AT.

 

 

   Soutěž v anglickém jazyce

 

  Dne 27. 2. 2013 proběhla soutěž z anglického jazyka. Studenti soutěžili ve svých znalostech z reálií a ústní na téma, které si vylosovali.


Kategorie 1 – 2 ročník
     1. místo Bašusová Iva 2. PD
     2. místo Dolana Vojtěch 2. PD
     3. místo Štantejská Jesika 2. PD

Kategorie 3 – 4 ročník
     1. místo Vojkůvková Lucie 3. PD
     2. místo Lopušínská Michaela 3. TG
     3. místo Zelená Lucie 3. PD


 

   Matematická soutěž

 

  Ve dnech 21.2. a 26.2. jsme uskutečnili školní kolo matematické soutěže. Všem, kteří se nebáli zapojit své mozkové závity do akce, děkujeme.

 

 Jaké byly příklady?   Učební obory   Studijní obory

 
Výsledky:
Maturitní obory:

     1. Volšanská Martina
     2. Drašnarová Anežka
     3. Ficbauer Jan

Učební obory:
     1. Králíček Pavel
     2. Škodová Lenka
     3. Hrubá Lucie

 

 

   Soutěž kadeřnic

 

  Dne 25.1. 2013 se uskutečnila ve společenském sále Obecního domu ve Velkém Poříčí soutěž kadeřnic / 3. ročník /. Téma " Svatební účes ". Soutěže se zúčastnilo celkem 15 žákyň a jeden žák.
Hodnotící komisí byla soutěž hodnocena
       1. místo Birdáčová Eva
       2. místo Králíček Pavel
       3. místo Chylíková Michaela

Prvních 5 soutěžících obdrželo věcné ceny a první 3 diplomy. Ceny předal ředitel školy Mgr. Rudolf Volhejn

 

 

   Propagační prostředky firmy Arboristika s. r. o.

 

  Žáci třetího ročníku oborů Propagační design a Reprodukční grafik se zúčastnili školní soutěže v navrhování propagačních prostředků pro firmu Arboristika s. r. o. Z mnoha velmi zajímavých návrhů si vedení firmy vybralo tři nejlepší. Na prvním místě se umístila Barbora Exnerová 3. RG, druhá byla Kamila Kávová 3. RG, třetí místo obsadil Vít Zemek 3. PD.

 

 

   Soutěž Naše galerie v Galerii výtvarného umění v Náchodě

 

  V pátek 25. 1. 2013 byla zahájena výstava výtvarných prací soutěže Naše galerie v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Zúčastnili se i žáci naší školy. Zvláštní cenu poroty získala Veronika Dubnová (4. PD) za výtvarnou práci Skládačka života a Filip Nádvorník (3. PD) za fotografii Kráska z šedesátek. Ostatní sotěžící studenti Kateřina Veverková, Michal Rejsek, Patricie Kaválková, Tereza Došková, Vojtěch Dolana, Tereza Podolníková, Anna Duchatschová, Michaela Žižková, Tereza Schmidtová, Elen Pecenová a Martina Vernerová.

 

 

   Soutěž Region Plzeň 2013

 

  Dne 25. 1. 2013 soutěžili studenti naší školy v soutěži Region Plzeň ve tvorbě plakátu a kresbě podle modelu. Studentky Šárka Kultová a Veronika Dubnová ze 4. PD získaly 1. místo za plakát na téma Dárcovství krve a Filip Nádvorník ze 3. PD. získal 4. místo v kresbě podle modelu.

 

 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí