Bible

 
 V úterý 24. dubna - 2018 navštívili žáci 1. PD a 1. RgZ výstavu v Červeném Kostelci nazvanou „ Bible – kniha, která psala dějiny.“ Výklad k expozici jim podal pan Richard Švanda, spoluautor výstavy. K nejzajímavějším exponátům patřila kopie KODEXU GIGAS, jejíž originál byl jako válečná kořist odvezen do Stockholmu, kde je dodnes uložen v Královské knihovně. Autorem kopie je pan knihař Jiří Fogl ze Žamberka a jeho dcera Pavlína Rambová.


 

  Praha - Poslanecká sněmovna

 
 Dne 12. 4. 2018 se vydaly třídy 2. PD, 2. TG a část 3. G do Prahy, aby v rámci výuky předmětu Občanská nauka zhlédly jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Exkurze sestávala ze dvou částí: nejprve žáci navštívili informační středisko parlamentu na Malostranském náměstí, kde sledovali dvoudílný dokument o historii a současnosti Poslanecké sněmovny, a poté se přesunuli do Sněmovní ulice, kde přímo v Thunovském paláci zasedají poslanci. Překvapivá byla striktní a rozsáhlá bezpečnostní opatření, všichni museli projít bezpečnostním rámem a pečlivou kontrolou. Potom už bylo možno vystoupat na galerii hostů, kde pod bedlivým dohledem ochranky a za silným bezpečnostním sklem lze sledovat jednání Poslanecké sněmovny. Právě se projednával návrh zákona o směnárnách a diskuse byla velmi čilá. Na vlastní oči tak měli žáci možnost vidět známé politiky při zákonodárné práci. Po návštěvě sněmovny následovala procházka historickým centrem Prahy, plném turistů z mnoha koutů světa. Zájemci o výtvarné umění ještě také navštívili výstavu současného čínského umění v Galerii hlavního města Prahy - Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.


 

  Výstava SUPERMARKET SVĚT

 
 Ve čtvrtek 22. února 2018 třída 3. AT navštívila výstavu v lapidáriu Broumovského kláštera. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely si doslova zvážili své oblečení, rozebrali mobil v nadživotní velikosti, zaplatili za čokoládu a sledovali, jak se peníze po cestě zpět k pěstiteli kakaovníku ztrácejí, dále se podívali pod pokličku textilnímu průmyslu a krutému zacházení s zaměstnanci. Celá výstava je směřována k propagaci Fair Trade výrobků (férový obchod), ať už se jedná o jídlo, či oblečení. Výstava je instalována velice srozumitelně, a tak si snad každý z výstavy může odnést hodně překvapivých a hlavně poučných informací, které využije při dalším nakupování.


 

  Divadelní představení

 
 Dne 14. února 2018 se studenti 2. TG zúčastnili divadelního představení Z malostranských povídek .
Měli možnost zhlédnout čtyři povídky od Jana Nerudy. Studenty nejvíce zaujalo vyprávění o žebráku Vojtíškovi a povídka Pan Ryšánek a pan Schlegl. Výborné herecké vystoupení, vznikající přímo před zraky diváků, překvapilo i samotné studenty, kteří si mysleli, že toto dílo z druhé poloviny 19. století je už ničím zajímavým nepřekvapí. Opak byl pravdou. Divadlo Náměstíčko sklidilo veliký potlesk a studenti se těší na další zajímavá představení.

 

  Exkurze IKEA PRAHA

 
 Dne 25. 1. 2018 vyjeli aranžéři 1. ročníku do obchodního domu IKEA PRAHA načerpat inspiraci pro svůj obor. Na pořadu dne byl hlavně interiér. Aranžéři pracovali s využitím prostoru, dychtivě sledovali novinky a čerpali svěží nápady. Vnímali různé styly a kombinaci barev, které odpovídají vkusu a potřebám klienta. Cíl naší exkurze byl splněn.

 

  Exkurze na výstavu Czech Press Photo 2017

 
 Studenti 2. PD a 1. G se dne 25. 1. 2018 zúčastnili výstavy Czech Press Photo 2017. Staroměstská radnice v Praze hostí od 22. listopadu 2017 do 30. ledna 2018 to nejlepší z Czech Press Photo 2017. Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo odstartovala v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice. Celkově výstava nabízí téměř 500 fotografií a videí od více než 100 autorů. Pro studenty tato výstava byla velmi přínosná. Viděli zde fotografie reportážní, dokumenty, krajinářskou fotografii, zvířecí fotografii a součástí byla i videa.


 

  Exkurze na výstavu českých korunovačních klenotů

 
 Dne 22. 1. 2018 navštívili žáci tříd 1. TG, 2. TG, 3. TG a 4. TG výstavu českých korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu. V Gočárově vitríně byla vystavena zbroj svatého Václava - přilba, korunovační meč, pláštík s límcem kroužkové zbroje a relikviářová busta sv. Václava. Ve Vladislavském sále byly umístěny i další předměty - pouzdro na královské jablko, dubová bedna z roku 1938 pro převoz korunovačních klenotů, klíč č. 1 od českých korunovačních klenotů, který je v současné době v držení prezidenta republiky. Součástí výstavy byla i expozice o osudech korunovačních klenotů za 100 let republiky.


 

  Exkurze na veletrh PVA EXPO Praha

 
 Výrobci, exkluzivní dovozci, velkoobchody i rodinné manufaktury vystavovali dne 17.-19. 1. 2018 na odborném veletrhu dekorací a dárků v PVA EXPO Praha v Letňanech své výrobky. Ani my, aranžéři 3. ročníku, jsme tu nemohli chybět. Využili jsme příležitosti zhlédnout originální výrobky bytových doplňků, skla, dárkové zboží i jarní trendy v podání českých floristů. Veletrh splnil náš cíl.


 

  Exkurze na výstavu Czech Press Photo 2017

 
 Studenti 3. PD se dne 16. 1. 2018 zúčastnili výstavy Czech Press Photo 2017. Staroměstská radnice v Praze hostí od 22. listopadu 2017 do 30. ledna 2018 to nejlepší z Czech Press Photo 2017. Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo odstartovala v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice. Celkově výstava nabízí téměř 500 fotografií a videí od více než 100 autorů. Pro studenty tato výstava byla velmi přínosná. Viděli zde fotografie reportážní, dokumenty, krajinářskou fotografii, zvířecí fotografii a součástí byla i videa.


 

  Exkurze do předvánoční Prahy

 
 Dne 20. 12. 2017 jsme vyjeli se žáky tříd 2. TG, 3. G a 4. TG do předvánoční Prahy, kde jsme navštívili výstavu Czech Press Photo ve Staroměstské radnici a výstavu Nervous Trees Krištofa Kintery v Rudolfinu. Nesměla chybět ani návštěva vánočních trhů na Staroměstském náměstí, Václavském náměstí, ale i těch ostatních po celé Praze.


 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí