Výstava studentů v Galerii U Mistra s palmou v Náchodě  

 
 Ve středu 17. května byla zahájena v Galerii U Mistra s palmou výstava studentů školy. Vernisáž doplnilo hudební vystoupení studentky 4. ročníku Michaely Švarcové a Přemysla Volfa. Na výstavě, která potrvá do 17. června je možné vidět výsledky práce výtvarného oboru školy.


 

  Výstava studentských prací v Hronově 

 
 Dne 6. dubna 2017 byla slavnostní vernisáží zahájena tradiční školní výstava prací našich studentů. V prostorách foyer Čapkova sálu v Hronově si mohou i letos návštěvníci prohlédnout tvorbu z jednotlivých předmětů studijních oborů Grafický design, Reprodukční grafik nebo zkráceného studia pro absolventy učebních a maturitních oborů. Výstavu prací maleb, kreseb, kompozic písma, grafických návrhů, prostorových objektů a mnohých dalších můžete navštívit až do 28. dubna 2017, kdy výstava končí.


 

 Velikonoční výstavy 

 
 I letos začaly přípravy na svátky jara pro aranžéry ze Střední školy propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí ve značném předstihu. Bylo třeba vše připravit tak, aby se stihly realizovat všechny smluvené výstavy.
Ve dnech 27. – 31. března se uskutečnila v Městské knihovně v Náchodě prodejní výstava výrobků našich aranžérů. Prodej zajišťovali sami žáci, kteří se tak učili komunikovat se zákazníky a propagovat svoji práci. Výrobky sklidily velkou pochvalu od nakupujících a rychle mizely z prodejního pultu.
Dalším místem prezentace umu budoucích aranžérů byl sál Obecního úřadu ve Velkém Poříčí, kde se 25. března prodávaly zhotovené výrobky. Přinesly radost nejen návštěvníkům výstavy, ale i samotným mladým tvůrcům.
Poslední akce se konala 2. dubna v Hronově, kde se pořádaly jedny z největších velikonočních trhů v regionu. Velký zájem byl především o výrobky našich aranžérů, což potěšilo nejen samotné zhotovitele, ale i paní mistrové z odborného výcviku. Všichni shodně konstatovali, že se výrobky líbily, a už se těší na příští velikonoční akce.


 

  Výstava na DM

 

  Ve dnech 10. 3. až 7. 4. 2017 probíhá ve školní jídelně výstava Věnce a věnečky, kterou uspořádaly žákyně 1. ročníku oboru Aranžér. V 1. ročníku se v odborném výcviku zabýváme mimo jiné i floristickou tvorbou. Věnec je jedna z nejkreativnějších forem, neb se dá ztvárnit opravdu velmi různými způsoby. To jsme chtěli ukázat naší malou výstavkou, proto jsme použili rozdílné přírodní materiály. Několik věnců je věnováno využití textilního odpadu, jako je gázovina a staré džíny. Celou výstavkou se táhne společné téma, a to je využití levných materiálů získaných zdarma nebo sběrem přírodnin.

 

 

  Výstava předmětu Figurální kresby oboru Grafický design

 

  Od 8. února do 28. března 2017 probíhá v prostorách Domova mládeže výstava předmětu Figurální kresby. Je možné si zde prohlédnout výtvarné práce studentů 3. a 4. ročníku oboru Grafický design vytvořené v tomto školním roce.

 

 
 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí