Mezinárodní kadeřnická soutěž " Kalibr cup"

 

  Dne 14. 2. 2019 naší školu reprezentovala dvě děvčata na mezinárodní kadeřnické soutěži " Kalibr cup" v Lanškrouně. Téma letošního ročníku bylo "Moulin Rouge". Soutěže se zúčastnilo 32 škol a v této velké konkurenci byla velice úspěšná naše žákyně Markéta Janová, která získala 1. místo. Úspěchem na této soutěži je i 16. místo Denisy Rejmontové. Markéta se tím kvalifikovala do finále juniorské soutěže a bude nás reprezentovat 16. března v Praze na největším kadeřnickém a kosmetickém veletrhu v České republice World Of Beauty & Spa 2019. Markétě i Denise patří obrovská gratulace a Markétě budeme držet pěsti při finále na veletrhu v Praze.

 

  Výsledky soutěže Moulin Rouge ve Velkém Poříčí

 

  Naší školou každoročně pořádaná kadeřnická soutěž se letos konala 25.1. 2019 na provozovně praxe ve Velkém Poříčí. Téma letošního ročníku bylo "Moulin rouge" Na tvorbu náročného účesu měly žákyně 70 minut. Kvalita a provedení účesů bylo v letošním ročníku opět na velmi dobré úrovni. Děvčata věnovala přípravě soutěže své získané odborné znalosti a dovednosti. Porotu tvořili profesionální kadeřnice a Kadeřník že salónů v Náchodě, Hronově a Hradci Králové. Hodnotné ceny pro vítězky věnoval velkoobchod s kadeřnickým zbožím SAPO. 1. místo získala Markéta Janová 2. místo Veronika Kávová 3. místo Denisa Rejmontová Dne 14. 2. 2019 naší školu reprezentovala dvě děvčata na mezinárodní kadeřnické soutěži " Kalibr cup" v Lanškrouně. Ze 32 zúčastněných škol se naše žákyně Denisa Rejmontová umístila na 16. místě a Markéta Janová na 1. místě. Markéta se kvalifikovala do finále juniorské soutěže a bude nás reprezentovat 16. března v Praze na největším kadeřnickém a kosmetickém veletrhu v České republice World Of Beauty & Spa 2018.

 

  Studentka Nela Múčková získlala 1. místo ve výtvarné disciplíně soutěže CEMACH a zájezd do Izraele  

 

  16. května 2018 se v prostorách židovské radnice na Starém Městě v Praze konalo slavnostní předávání cen vítězům VII. ročníku mezinárodní soutěže studentů CEMACH se zaměřením na moderní stát Izrael. Projekt je realizován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí Státu Izrael a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Hlavní cenou soutěže je zájezd do Izraele pro nejlepší studenty v literární, výtvarné a multimediální disciplíně. 1. místo ve výtvarném oboru a zájezd do Izraele získala studentka 3. ročníku oboru Propagační design Nela Múčková. Cenu převzala z rukou izraelského velvyslance J.E. p. Daniela Martina Merona.

   

 

  Soutěž dovedností mladých grafiků 2018  

 

  Ve dnech 4. – 6. dubna jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže, která se letos poprvé konala ve Zlíně, městě Tomáše Bati. Proto jsme předpokládali, že tématem bude obuv. Ale nebylo tomu tak.
Prvním soutěžním úkolem bylo vyfotit reportážní fotografii, a to ve Vizovické sklárně GLASS ATELIÉR MORAVA, kam jsme všichni odjeli. Další dva úkoly, banner a leták na dva lomy, byly také pro tuto sklárnu. Kromě soutěžních úkolů si pro nás organizátoři připravili zajímavou prohlídku Baťova institutu.
I když jsme se neumístili na prvních příčkách, tak jsme díky této soutěži získali mnoho zkušeností.  

   

 

  Soutěž Kalibr cup v Praze  

 

  Dne 17. března 2018 se v rámci veletrhu World Of Beaty & Spa 2018 konalo finále juniorské soutěže Kalibr cup. Za naší školu z kvalifikačního kola, které se konalo v Lanškrouně, postoupila žákyně Pavlína Kadaníková s modelkou Kateřinou Němečkovou. V konkurenci odborných škol z celé republiky se umístily na 8. místě.  

   

 

  Soutěž „Věnuj mobil“  

 

  V rámci projektu Recyklohraní proběhla v naší škole v měsíci lednu soutěž „Věnuj mobil“ zaměřená na sběr už nepoužívaných mobilních telefonů. Funkční mobily jsou určeny pro děti v dětských domovech a nefunkční jdou na recyklaci. První místo v soutěži obsadila Veronika Zelená z 1. K, na druhém a třetím místě se shodně umístili Michaela Tůmova z 1. TG a Dominik Voborník z 4. PD. Všichni obdrželi věcné ceny – za první místo reprobedny, za druhé flash disk a za třetí sluchátka

   

 

  Školní kadeřnická soutěž 2018 

 

  Naší školou každoročně pořádaná kadeřnická soutěž se letos konala 26.1. 2018 v Obecním domě ve Velkém Poříčí. Téma letošního ročníku bylo "Mistic gothic " Na tvorbu náročného účesu měly žákyně 70 minut. Kvalita a provedení účesů bylo v letošním ročníku opět na velmi dobré úrovni.
Děvčata věnovala přípravě soutěže své získané odborné znalosti a dovednosti.
Porotu tvořili učitelé odborného výcviku kadeřnic a již podruhé i profesionální kadeřnice paní Michaela Valentová. Hodnotné ceny pro vítězky věnoval velkoobchod s kadeřnickým zbožím SAPO.

1. místo – Marie Vlachová
2. místo – Bára Klikarová
3. místo – Lenka Drobůlová  

Dne 8. 2. 2018 naší školu reprezentovala dvě děvčata na mezinárodní kadeřnické soutěži " Kalibr cup" v Lanškrouně. Ze 31 zúčastněných škol se naše žákyně Bára Klikarová umístila na 12. místě a Pavlína Kadaníková na 8. místě.
Pavlína se kvalifikovala do finále juniorské soutěže a bude nás reprezentovat 17. března v Praze na největším kadeřnickém a kosmetickém veletrhu v České republice World Of Beauty & Spa 2018.

   

 

   „Region 2018“ Plzeň  

 

  V pátek 26. ledna 2018 jsme na mezinárodní soutěži Region 2018 v Plzni úspěšně zabodovali!

Naši nejlepší studenti čtvrtého ročníku oboru Grafický design soutěžili v těchto disciplínách:
– TVORBA PLAKÁTU NA TÉMA: 100 let od vzniku samostatného Českého státu (soutěžní dvojicí byla Karolína Hamplová a Vojtěch Borsík)
– FOTOGRAFIE (reprezentovala nás svou prací Karolína Hamplová) – série tří fotografií vytištěných na A4 na téma „hranice našich měst“
– KRESBA BUSTY TUŽKOU A PŘÍRODNÍM UHLEM (reprezentovala nás Eva Bartošková)

Naši studenti se v konkurenci 24 výtvarných škol umístili excelentně!
• 1. místo v disciplíně TVORBA PLAKÁTU – dvojice Karolína Hamplová a Vojtěch Borsík
• 1. místo v disciplíně FOTOGRAFIE – Karolína Hamplová
• 5. místo v disciplíně KRESBA BUSTY TUŽKOU A PŘÍRODNÍM UHLEM – Eva Bartošková.  

   

 

  11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie  

 

  Na vernisáži výstavy prací výtvarné soutěže Naše galerie s tématem "Putování", která se konala v pátek 26. ledna 2018 v 17 hodin v Galerii výtvarného umění v Náchodě, byla oceněna 2. místem v kategorii mládež 16 -18 let žákyně 3. ročníku oboru Propagační design Karolína Balogová za kresbu krajiny.  

   

 
 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí