Soutěž grafiků v Olomouci​​  

   

 

 Soutěž „Věnuj mobil“  

 

 V rámci projektu Recyklohraní proběhla v naší škole soutěž „Věnuj mobil“ zaměřená na sběr už nepoužívaných mobilních telefonů. První místo obsadila Kristýna Gmyrjová z 1. TG, na druhém a třetím místě se shodně umístili Tereza Kornfeldová ze 4. PD a Kristián Slavíček z 1. AT. Všichni obdrželi jako odměnu USB disky. Funkční telefony budou předány dětem v dětských domovech a nefunkční půjdou na recyklaci.

   

 

  První místo v soutěži StudentStyle​​  

 

 Dne 17. 3. 2017 byly zveřejněny výsledky celorepublikové soutěže StudenStyle a výhercem soutěže se stal náš žák Jan Mazáč. Na čtvrtém místě se umístila Vendula Linhartová. Soutěže se účastnilo skoro padesát studentů třetích ročníků kadeřnického oboru. Díky výhře v soutěži StudentStyle odletí Jan Mazáč na několikadenní školení do Itálie, kde se bude učit od významných a světově uznávaných kadeřníků. Všem našim zúčastněným žákům soutěže gratulujeme.

   

 

 Špendlení na živý model  

 

 Dne 10. března 2017 proběhla v rámci výstavy BEAUTY PRAHA soutěž Špendlení na živý model. Do této soutěže se přihlásilo 19 soutěžících ze 14 škol z celé České republiky. Téma bylo zadané, studentky měly ze tří kusů látek zhotovit model ve znamení zvěrokruhu a zpestřit ho vhodným doplňkem. Studentka Tereza Knejpová ze 2. ATstála modelem a aranžérka Lucie Hanušová plnila roli designérky. Aby byl živý model dokonalý, bylo potřeba Terezu vhodně nalíčit a upravit účes. Výsledek se dostavil. V tvrdé konkurenci se studentky naší školy umístily na 13. místě.
Všichni zúčastnění soutěžící dostali za svůj výkon malý dárek.

   

 

 Vítězná práce školního kola Studentský design 2017  

 

 Ve dnech 2. a 3. února 2017 vybírali členové komise Grafického designu nejlepší práci přihlášenou do školního kola soutěže Studentský design 2017. Do této první soutěžní etapy, vyhlášené již v září loňského roku, odevzdávali studenti vyšších ročníků oboru GD nejrůznější návrhy a realizace spadající do vypsaných kategorií Grafický design, Multimediální tvorba, Produktový design nebo Oděv. Z kvalitně odvedených přihlášených prací můžeme jmenovat například díla studentek třídy 4. PD, a to animaci Elišky Bednářové, textilní hru Anety Červinkové nebo návrh obalu na CD od Marie Metelkové. Za nejlepší a vhodnou k reprezentaci naší školy komisaři vyhodnotili především práci další studentky třídy 4. PD Máji Plné, která vytvořila ilustrace ke knížce Jáchyma Topola "Miluju Tě k zbláznění" a společně s učiteli odborných předmětů připravila i její finální podobu. Tento návrh nás tedy bude zastupovat na úrovni celostátní, přičemž vyhlášení laureátů této soutěže studentů středních a vyšších odborných škol z celé republiky bude probíhat v dubnu letošního roku v Praze.

   

 

 Návrhy výstavního mobiliáře pro firmu Spirtbike  

 

 V prosinci roku 2016 obdrželi studenti maturitního ročníku oboru Grafický design propozice k navrhování mobiliáře určeného pro výstavní účely firmy Spiritbike, která se zabývá mimo jiné také prodejem kol na elektrický pohon. Žáci dostali za úkol právě na sortiment elektrokol připravit návrhy výstavních stojanů a vyřešit zázemí pro jednání s klienty v podobě jednacího pultu a pohodlného sezení. Vše bylo časově naplánováno pro blížící se akci v podobě mezinárodního veletrhu For Bike 2017 v Praze, jehož se firma každoročně účastní. Ze třiadvaceti představených projektů si dne 1. března 2017 zástupce firmy Spiritbike vybral ke skutečné realizaci návrh od studentky Anety Červinkové. Vítězka za výbornou práci obdržela odměnu ve formě dotykového mobilního telefonu.

   

 

  Soutěž „Moderní Izrael“  

   

 

 Soutěž Kalibr Cup Lanškroun  

 

 SOŠ Lanškroun pořádala dne 9. února 2017 mezinárodní soutěž žáků středních škol v kadeřnické a kosmetické tvorbě Kalibr Cup na téma Pin up style.
Naši školu reprezentovala žákyně 3. ročníku oboru Kadeřník Karolína Chytrá. Účes, který Karolína česala byl vysoko bodově hodnocen. Přivezli jsme krásné 12. místo.
Všem zúčastněným žákyním děkujeme za podporu a za skvělou reprezentaci školy.

   

 

 Soutěž Region 2017 Plzeň  

 

 Tradičně jsme se také na začátku letošního roku, a to v pátek 27. ledna 2017, zúčastnili soutěže zaměřené na umělecké obory pořádané Střední školou obchodu, užitého umění a designu v Plzni. Do tohoto vzdělávacího institutu zavítalo poměřit své síly v rámci 21. ročníku sedmnáct přihlášených škol. Doposud nejvyšší počet účastníků bojujících o místa nejvyšší zvedl pomyslnou laťku celkové úrovně velmi vysoko. Studentky maturitního ročníku oboru Grafický design soutěžily ve dvou disciplínách. V kresbě se snažila podat co nejlepší výkon Klára Vlachová, která s ostatními soutěžícími kreslila bustu uhlem a tužkou. Komise hodnotila umístění do formátu, dodržení proporcí nebo například modelaci stínů a světel. Michaela Švarcová a Natálie Portíková se popasovaly s návrhem plakátu na téma "Migrace". Přestože se letos nepodařilo dosáhnout výborných výsledků, tak soutěž v Plzni byla přínosem ke zdravé sebereflexi z objektivního porovnání se s ostatními uměleckými a uměleckořemeslnými školami.

   

 

  Výtvarná soutěž „Život ve vodní říši“  

 

 Během měsíce listopadu žáci 3. PD aktivně pracovali na dílech do výtvarné soutěže. Jako ústřední téma jsme si zvolili „Život ve vodní říši“. Zajímali nás náměty, jako jsou ryby, vážky a vše okolo našich řek a rybníků. Žáci tyto náměty zpracovali jako perokresbu, kterou doplnili jemným barevným akcentem.
V soutěži byli žáci oceněni jako kolektiv a to hlavní cenou. Diplomy a výhry byly předány na vernisáži, která se konala 13. ledna v Regionálním informačním centru v České Skalici.

   

 
 
 

© Střední škola propagační tvorby a polygrafie, Náchodská 285, 549 32 Velké Poříčí